Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lejár a tgyás-om akkor...

Ha lejár a tgyás-om akkor automatikusan kapom a gyed-et (jogosult vagyok! ), vagy igényelni kell és szólni, hogy lejárt a tgyás?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igényelni kell. Nehogy egyszerűbb legyen ennyivel is az élet...
2011. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En ugy tudom ujra kell igenyelni
2011. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja,ja.És nekem kell intézni a papírokat hozzá,vagy ezt is munkáltató adja?
2011. jan. 19. 23:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifizetőhely a munkáltató, akkor ő adja. Elvileg szólniuk kellene, de nekem sem szóltak.
2011. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tesomek is most inteztek, nekik kellett beszerezni a nyomtatvanyt es kitoltve bevittek. Ok sem tudtak,hogy ujra be kell adni, csak amikor nem erkezett atutalas es betelefonaltak ,akkor tudtak meg.
2011. jan. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltatód elintézi, akkor néhány aláíráson kívül más dolgod nincs. Ha nem, akkor neked kell papírozni. De mindenképpen igényelni kell vagy így, vagy úgy. Nem jön automatikusan. Van benne logika, mert nem mindenki megy GYED-re TGYÁS után. Akkor miért is utalnák automatikusan?
2011. jan. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A munkáltató köteles elintézni. Más kérdés, hogy van munkáltató, aki tojik erre.

De az igénylést a papírok másolatával küldd be a munkáltatódnak, köteles továbbítani az oepnek (vagy intézni, ha kifizetőhely). Ha nem bízol bennük, töltesd ki a munkáltatói nyomtatványt, és a te papírjaiddal együtt vidd be az oep-be. Ne felejts el fizetés nélküli szabit kérni a munkahelyeden (sima levél, 3 sor).


Off: miért utalnák automatikusan? Senki nem köteles a gyedet igénybevenni, erről az oep nem dönthet önállóan.

2011. jan. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért: Utolsó, miért kell fizetés nélküli szabit kérni?
2011. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,erre a fizetés nélküli szabira én is kíváncsi vagyok.Miért kell?
2011. jan. 20. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert a gyermekgondozási díj csak akkor jár, ha nem kapsz fizetést. Viszont úgy állományban tartani téged, hogy nem kapsz fizetést csak egyféleképpen lehet: ha fizetés nélküli szabadságot veszel ki.
2011. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!