Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 hós gyerekemet is ki kell...

1,5 hós gyerekemet is ki kell vinnem jövő héttől (a nagyokat vinni kell oviba, nincs kire hagyni) és nagyon hideget mondtak reggelente. Minusz 8-10 fokba félek megfázik. Persze babakocsiba van, de akkor is csak hideg van. Tényleg?

Figyelt kérdés
nem attól félek hogy testileg fázik, hanem hogy belélegzi a hideget, esetleg sír. Tegyek esetleg textilpelenkát az arcára? Más hogy oldja meg?
2011. jan. 21. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
ne tegyél pelust az arcára, ráfagy a lehellete és nagyobb károkat okozol vele. én ilyenkor felteszem az esővédőt, így kicsit bemelegszik a babakocsiban :)
2011. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

-10-ig ki lehet vinni a babákat. Van olyan, hogy időjárás elleni védőkrém, azzal kend be a bab arcát, legalább 1/2 órával indulás előtt. Arca, orra, szája elé semmit nem szabad tenni-nagyoknak sem-mert a meleg kilélegzett levegő miatt pára képződik és ott abban a nedves környezetben jól el tudnak szaporodni a bacik...


OFF: Ha pici babád van, akkor nyilván otthon vagy, tehát ha annyira hideg van, legfeljebb otthon maradnak veled az ovisok is, ugye...

2011. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon hideg van egyszerűen ne vidd a nagyokat oviba.
2011. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, en is kimentem a picimmel tavaly telen, mikor 1,5 honapos volt. Jol bebugyolaltam, vedokrem az arcara. Melykocsiban amugy is szelvedettebb am. De ha meg igy is aggodsz, akkor valoban hatasos az esovedo szel ellen is. Mi dombteton lakunk, tudom milyen ha a szel suvit... de a nagyobbikert mennem kellett.
2011. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, az esővédő tényleg jó ötlet. Igazából 10 perc gyalog az ovi. Az nem sok. Esővédő alatt tényleg melegebb a kocsi.

Nagycsoportba már menni kell. Így se mentek 3 hetet, mikor megszületett a kicsi. Nem lehet mindig itthon maradni.

2011. jan. 21. 18:55
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekünk nagy mózeskosaras babakocsink van. Elég jól be tudom bugyolálni.
2011. jan. 21. 18:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Hidd el nem lesz baj. Nekunk 20 perc az ovi, es igen nagycsoportban nalunk sem lehet hianyozni. 1o napot igazolhatunk. Ikreid vannak? Marmint a nagyok?
2011. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem.

7 és 5 évesek.

2011. jan. 22. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!