Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 24hetes babám reggel 5-6...

Ha 24hetes babám reggel 5-6 között eszik tápszert, és kb fél10-re éhezik meg ismét, akkor tápszert adjak, vagy gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Nem értem, mikor is adjak gyümit. Egy hónapja hozzátáplálunk. Uzsira tejpépezünk. Reggel, délben, este tápszerezünk. A délelőtti evészetkor elég, ha gyümölccsel kínálom, vagy gyümi, és utána tápszer? Akkor hogyan tudjuk ezt az étkezést kiváltani gyümölcsre? Segítenétek?Ja, és képes egy ü. gyümit megenni, és nem látom éhesnek ebédidőig. Csak minig arra gondolok, vajon emiatt majd nem hízik úgy, ahogy kell?
2009. febr. 5. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan addj neki gyümit, mi is pont ezekben az időpontokban eszük, bár mi már elmúltun 8 hónaposak. Fokozatosan váltsd ki ezt az étkezést is. Annyit adj, amennyit elfogad, utána tápi. Egy idő után már nem fog neki kelleni a tápi. A lányom simán kibírja egy óráig egy üveg gyümivel, vagy 200 g általam készített gyümivel. Bár mi már teszünk bele babakekszet vagy babaműzlit. De ennyi idősen kibírta vele ebédig anélkül is.

Hízni ugyanúgy hízott a szilárd kajcsitól is.

2009. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, h megnyugtattál, jól esett! :) Ő is kibírja a gyümivel ebédig. Így csináljuk már egy ideje, és nem szoktam utána tápit adni neki. Csak, tudod, ma azt mondták nekem, h a gyümit csak desszertnek adjam. Ezért bizonytalanodtam el...
2009. febr. 5. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyümit.Én üvegest adtam neki,olyat,amiben rizs is van(a rizs gluténmentes,4 hós kortól adható)azzal biztos,h kibírja ebédig,igen laktató.2 gyerekes anyuka
2009. febr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem meg azt mondták, hogy igenis ki kell váltani gyümivel étkezést és ha lehet akkor délelőtt, mert az a legjobb az emésztésnek. Hát mi is kiváltottuk és a lányom imádja a gyümiket. Két étkezés között csak desszertnek soha nem evett meg egy üveggel, csak 4-5 kanállal max.

Jó babázást.

2009. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, köszönöm, tényleg! :)
2009. febr. 5. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!