Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek igaz-e, hogy a...

Szerintetek igaz-e, hogy a műanyag edényben illetve cumisüvegben mikrózott étel-ital a mikrohullámok hatására dioxinnal/rákkeltő anyag/ keveredhet? Ti mikróztok a babának cumisüvegben, műanyag tányérban ételt-italt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, és sztem hülyeség. Honnan megy bele a dioxin?
2011. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Semmijét nem mikrózom, de még a miénket se nagyon!
2011. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha így lenne már rég betiltották volna a mikrózható műanyag edényeket. A gyorskaják, amiket csak a mikróban kell elkészíteni is eleve műanyag cuccban jönnek ki a gyártótól.
2011. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem hiszem, mert a dioxin ipari folyamatok melléktermékeként keletkezik, pl PVC gyártás, hulladékégetés, stb
2011. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mikrós sterilizálót használok. Nem hiszek benne. Akkor már elég sok rákos ember lehet a világon.
2011. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én semmit nem mikrózok a babának, csak a sterilizálónk mikrós, de a cumisüvegek stb. mikrózhatóak, azokból elvileg nem jöhet ki káros anyag. Magunknak ritkán mikrózom a kaját, amit lehet, inkább gázon melegítek. Ha mégis használom a mikrót, sosem műanyag edénybe teszem az ételt. Azt hallottam, hogy bizonyos tápanyagok, vitaminok a mikrohullámoktól károsodnak, nem tudom, igaz-e, de így nyugodtabb vagyok.
2011. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A dioxin igenis megjelenhet mikrózáskor is, kevés elég belőle, hogy hosszútávon, akár évtizedek múlva immunbetegség, kettes típusú cukorbetegség, rák stb. alakuljon ki. Alattomos, bioakkumulatív toxin. A gyártóknak nem érdeke a mi egészségünk, jól el tudják hamis statisztikákkal altatni az aggodalmakat... Az üveg a biztonságos mikróban használva.
2011. dec. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak:Köszönöm szépen a választ!


A kérdésem kiírása óta csak üveg pohárban és tányérban melegítek!!!!

2011. dec. 13. 21:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Az meg hő hatására szétrobbanhat benne, vagy akár a kezedben. Akkor dobjuk is ki a mikrót egyből. Minek az?
2013. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!