Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki tehen tejet ad a babajanak...

Aki tehen tejet ad a babajanak hany honapos kortol kezdte? De komolyan. Tudom h 1eves kor allat nem kene, de van aki nem birja a tapszert kifizetni barhogy is szertne.

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom , hogy ha 1 éves kor alatt vezeted be a tehén tejet vizzel kell higgitani a kezdetben 1 rész viz 2 rész tej és hát tudomásom van olyan babáról aki már 2 hósan is ezt kapta - sajnos!De ha nincs más megoldás és ha nem tudod feliratni a tápszert?!
2009. febr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%

Nah most megint le leszek pontozva:

ha az alapvető dolgokat nem tudja valaki megadni, mi a fenének szül gyereket???

A turis ruha oké, mert kimosod, vasalod kész. Dehogy még a kaját se...

Ez engem egy kicsit felbosszant!

2009. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Masodik valaszolo,nem kell mindjart hiszteriazni,ez csak egy kerdes amire a valasz erdekelne.Nem rolam van szo szerencsere,es remelem nem is lesz egy darabig ilyen gondom.Mi a fenenek kell irnod ha nem tudsz valaszolni???????????
2009. febr. 6. 11:50
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Az én babám 9 hónapos.Kb 2 hete reggel kakaót iszik,(de nem azért mert nem tudom megvenni neki a tápszert)!Este még tápszert eszik.Nincs a tejtől semmi baja és nagyon szereti.
2009. febr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az 1970-es évekből származó, régebbi gyereknevelési könyvekben le van írva, hogy hogyan kell a tehéntejet hígítani ahhoz, hogy adható legyen a kicsiknek. (Kérdezd meg az idősebb ismerőseidet, anyukádékat, hogy nincs-e ilyen könyvük.) Azt hiszem, először 1/3-os, aztán 1/2-es hígításúra kell csinálni. De próbálj utánanézni valahol, hogy pontosan hogy kell!

Egyébként tudom, hogy manapság azt mondják a szakemberek, hogy ne adjunk tehéntejet 1 éves korig. Érthető is, mert más az összetétele, mint amire egy ilyen kis emberkének szüksége van. Én például kivárom az 1 éves korát vele. De ha nincs más lehetőséged, akkor inkább a tehéntej, mint a semmi.

2009. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy én nem vagyok híve az ételek, italok túl korai bevezetésének (mint például szalonnás kenyér félévesen, stb... :-))), de a nagymamám tehéntejen nőtt fel 3 hónapos korától kezdve és most 81 éves. És akkoriban mindenki azon nőtt fel, akit nem tudtak szoptatni, és elég sok öreg néni és bácsi van...
2009. febr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Szia!Csinálj neki feles tejet.Fél tej,fél kamillatea,ha gondolod rakhatsz bele egy kis reszelt kekszet,vagy buzadarát!A hugom és az öcsém is ezen nőt fel!Semmi bajuk nem lett tőle!Szerintem amugy is hülyeség hogy a gyerek egy éves kora elött nem kaphat tejet,hisz a krémturók is tejből vannak.Régen a falusi asszonyok ha nem volt elég tejük házi tejet adtak a gyereknek,nekik sem lett bajuk tőle.Egészségesek voltak,és nem volt tápszer fejük mint mostanában.Egyébként egy hónaposak voltak mikor anyukám felestejet adott nekik,kekszel,vagy buzadarával.Ne aggodj nem Remélem tudtam segíteni.Egy km.
2009. febr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2009. febr. 6. 12:16
 9/14 anonim ***** válasza:
10%

Ha lehetséges, amíg lehet, szoptatnék. Vagy ez nem lehetséges? Úgy tudom, kb 6-7 hónapos kortól van szüksége hozzátáplálásra, vas és más nyomelemek, vitaminok miatt. Ezek anyatej mellett mehetnek!

Ha nem lehetséges a szoptatás, nincs más megoldás? Valamit eladni? (Pl. számítógépet.)

2009. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
...igen, régen adtak felestejet.De ezek nem ugyanazok a tehenek, ha érted.Vannak táblázatok, amik arról szólnak, hogyan csökkent a növényekben a hasznos anyagok mennyisége ötven ill.húsz évvel ezelőtthöz képest.A tejjel ugyanez a sztori.
2009. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!