Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet a babáknak a...

Mi baja lehet a babáknak a cukortól? A vese-és fogbajon kivül értem

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Felesleges .. ha még anyatejet is eszik akkor nem jó ha a bébiételben van cukor mert sok energiát ad hamar jóllakik holott még cicizhetne utánnna.


hosszú távon hozzászokik az édes izhez és nem fogja megenni azt ami nem édesitett.

2011. febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a 2. a vese "baj" nem a cukor hanem a só korai adás miatt lehet. de nem beleszólás inkább csak korrigálás.
2011. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hozzászokik az édes dolgokhoz, ezt továbbviszi, fiatalon elhízik és cukorbeteg lesz


[link]

2011. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tápszeres,de ezt most más okból kérdeztem,bár a teájába rakok egy picit az orvos javaslatára.Viszont mivel ezidáig csakis az üres cumisüveget volt hajlandó elfogadni játszócumi helyett,és ezáltal sok levegőt nyelt,most kipróbáltuk,hogy kristálycukorba mártva elfogadjae,és láss csodát,szopja a pici az idáig kiköpködött csalócumiját! :)
2011. febr. 2. 14:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt ne csinaljatok, ne martsd cukorba a cumit!! Nem teszel jot vele!!
2011. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ha egyszer csak igy fogadja el..:( ..Tudod a hasi UH után,ahol közölték hogy túl sok a baba pocijában és beleiben a levegő,és ezt gyanitom az üres cumisüveg okozhatta,hát örülök ha végre nem azt fogja szivni,ha ez bele is tart pár napos cukros mártogatásba..:)
2011. febr. 2. 14:44
 7/10 anonim ***** válasza:

ha most voltatok UH-on akkor 6 hetes körüli lehet a babád. neki még nem való cukor, túl kicsi hozzá. a teájába is akkor tegyél ha nem tud kakilni, különben hozzászokik, nem fog rendesen enni, ugye a cukros tea eltelíti vagy pont fordítva, kitágul a pocakja és egy életre túlsúlyos lesz. mivel a cukor segíti az erjedési folyamatot a beleinek sem jó, azonkívül a még ki se bújt fogai is tönkremennek, gondolom nem szeretnéd ha 1 éves babádnak feketék lennének a fogai.


találj ki valami mást! pl. márthatod tápiba is a cumit vagy sima vízbe, édeskömény teába, csipkebogyó teába.


hidd el, így nem a cumit fogadja el csak a cukrot, hamar rá fog jönni, hogy amint leszopogatta a cukrot róla ki kell köpni, hogy újra belemártsd!

2011. febr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, még annyit, hogy üres cumisüveget se adj neki, rá is van írva a cumisüveg dobozára, hogy soha ne add oda játszócuminak (ott leírják miért, most nem írom le)
2011. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felesleges a cukor még felnőtteknek is. Semmi hasznos tápérték nincs benne. Babáknak meg főleg. Fog még elég cukrosat enni nagy korában, minek már ilyenkor is azzal tömni (szó szerint)
2011. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
3 hónaposak múltunk,idáig küszködtem hogy elfogadja a cumit,amit egyébként csupán 3szor mártottunk cukorba,és nem lett tőle semmi baja,mostmár elfogadja! :-)
2011. febr. 3. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!