Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdem a hozzátáplálást,...

Most kezdem a hozzátáplálást, Mivel érdemes zöldséggel, vagy gyümölccsel?

Figyelt kérdés
Ha 3-4 napon keresztül elfogadja,akkor válthatok ízeket,mikor válthatok ki már étkezést?
2011. febr. 2. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj almával! Én goldent adtam neki, nagyon ízlett. De sajnos azt nem tudom mikor lessz ebből kiváltás!
2011. febr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha szereti akkor kombinálható pl:krumplival,vagy sütőtökkel,barackkal?
2011. febr. 2. 22:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Én zöldséggel kezdtem, hogy később is elfogadja a nem édes ízeket. Krumpli-répa volt, aztán jött az alma és a barack. Nekünk egy hónapba telt, mire kiváltottunk az első étkezést, mondjuk nem is akartuk elkapkodni.
2011. febr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én 5,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást. egyszerre csak 1 új ételt szabad kóstoltatni, 1.nap csak kb. fél kanálnyi, 2.nap 1-2 kanálnyi, 3.nap több mehet, ha nem okozott gondot.

az új ételt midig a már beváltba keverjük (hogy a mennyiség kb.egyforma, vagy növekvő legyen).


én ilyen sorrendben adtam:

alma(prés)lé, almapüré, őszibarack, meggy, (banán), krumpli, sütőtök, kenyér, cékla, tök, (szilva), csirkemell, mandarin.


az én lányomnak a hígabb ételek tetszenek, ezért a sűrűbbeket lédús gyümölccsel kombinálom, vagy fagyasztott anyatejjel, vagy végszükségben főzővízzel hígítom. általában a főzött ételeket 2 napig adom, vagy a megfőzött zöldséget lefagyasztom, és később használom fel.


nekem ez elég jó táblázatnak tűnik:

[link]

2011. febr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!!!
2011. febr. 3. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!