Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYED esetében a sima adójóváír...

GYED esetében a sima adójóváírást minden évben meg kell igényelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly november vége óta vagyok GYED-en. Az igénylőlap utolsó oldalán beikszeltem, hogy kérem az adójóváírást minden hónapban.

Most, hogy átléptünk 2011-be, automatikusan jár majd az adójóváírás? Az OEP a kifizetőhelyem, nem a munkahelyem.


Csak azért kérdezem, mert félek, hogy esetleg a mostani utalásnál esetleg kevesebbet fognak fizetni. Viszont nem kaptam semmiféle levelet azzal kapcsolatban, hogy kéne valamilyen nyomtatványt ismét kitöltenem. (a családi adókedvezményről igen, de az más tészta).


2011. febr. 4. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

kb. az én helyzetemet írtad le:) annyi különbséggel, hogy én a mh-ről kapom a gyedet.

és igen, meg kell igényelni minden év januárjában újra az adójóváírást, nekem legalábbis ezt mondták a mh-en, miután én is kevesebb utalást kaptam most és megkérdeztem hogy miért. szóval hiába jelölted be a gyed igénylőn tavaly, az már idén nem számít.

2011. febr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igen, minden évben meg kell igényelni az adójóváírást, mert mindig csak 1 évről adsz le nyilatkozatot. Így szól a törvény.
2011. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ezen dilemmáztam tegnap egész nap, hogy lehet hogy kellett volna igényelni . Én nem igényeltem, de ma megkaptam a GYED-et és ugyanannyi mint tavaly ill. 1000 ft kevesebb (gondolom a változtatások miatt). Így szerintem csak nem kellett igényelni.
2011. febr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen
2011. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ma utalták a januári hónapra járó GYED-emet és nem lett kevesebb annak ellenére, hogy nem igényeltem az adójóváírást.

Szóval automatikusan jár tovább.

2011. febr. 7. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!