Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az normalis hogy...

Szerintetek az normalis hogy a 2 hetes kisbaba egyszer 80 ml anyatejet eszik, es maskor 100 ml?

Figyelt kérdés
A napokban egy kisse gorcsos is volt, es en arra gondoltam hogy nem lehet-e a tulzott anyatejtol, ha 80 ml adok akkor 80 ml eszik, ha 100 ml adok akkor 100 ml eszik!!! Szerintem addig tudna enni mig adnam neki.
2011. febr. 9. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvosom, hogy anyatejes babát nem lehet túl etetni. Annyit eszik, amennyi kell neki. Kisfiam is simán szopizott 100 ml.
2011. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes baba? Akkor annyit eszik és akkor amikor és amennyit akar. Ha tápszeres, akkor rajta van a dobozon az adag, így ezt most nem tudom. Bár előfordulhat, hogy nagy étkű babád van. Ha megeszi a 100 ml-t és nem bukja ki, nem fáj tőle a hasa, akkor kedves egészségére! Inkább többet csinálj, mint kevesebbet, mert ők nagyon is tudják, mennyi nekik az elég.
2011. febr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a normális - elvégre te sem mindig ugyanannyi ételt eszel - van amikor éhesebb vagy, van, amikor meg kevésbé. Ezzel a baba is igy van, annyit szopik, amennyire szüksége van. A hasfájás inkább a beszorult böfitöl van.
2011. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha ez megnyugtat, az én lányom 1 hetesen is simán bevert 160gr anyatejet. :)


Ezek szerint nem szoptatod, hanem üvegből adod neki a lefejt tejet?


Nem emlékszem már pontosan, de mintha vmi olyan rémlene, hogy az első 2 hétben annyiszor 10 gr-ot eszik egy baba, ahány napos. De lehet most hülyeséget mondtam. Eszerint 120 gr-ot is ehetne evésenként.

2011. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kibukná, ha már nem férne a pocijába, ami nem kell neki, vagy meg sem enné.

Én is most megnéztem a kisfüzetünket, nagyevő a lányom, 2 hetesen 140-160-at evett. (Csak anyatejes, szopik, néha mérem.)

2011. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen is túl lehet etetni az anyatejes babát. egyet láttam még a kórházban, szinte óránként evett meg a baba 70 ml-t, persze sokat pukizott, sírt, és csak szopott, szopott. már az anya is mondta 2 nap után, hogy ebből cumi lesz (3. gyereke volt), mert észrevette rajta, hogy csak cicizás miatt, azaz a szopó reflex miatt szopizik.

az én lányom is kis mértékben túl ette magát az első hónapban. 3 kg alatt született, egy kicsit sárga is volt, ezért keltegetnem kellett, 3 óránként enni kellett. én szorgalmasan keltegettem, ennek az lett az eredménye, hogy zöldes lett a kakija, kicsit fájt is pocakja. 1 hónap után azonban áttértünk arra, hogy eszik amikor akar, így szépen 3,5 óránként evett, magától kelt, és meg is szűnt a túlevése.

szóval ha fáj is hasija, illetve ha zöldes a kakija, akkor elképzelhető, hogy túleszi magát.

ha üvegből eteted, akkor ne adj neki 80-nál többet egyszerre, próbálj cumit adni neki, lehet, hogy nála is a szopási inger miatt van, hogy úgy tűnik, mintha többet enne. ezt egyébként szoptatással is megoldható. sajnos én rövid ideig szoptattam, 7 hétig, így túl sok tapasztalatom nincs ebben. tudom, hogy sokan az igény szerinti szoptatás híve, nálunk ez nem működött.

hozzáteszem, hogy nem biztos, hogy ennyi mennyiség sok a picidnek, ezt úgy tudod kiszámolni, hogy a jelenlegi súlyát (kg-ban) megszorzod 150-nel, majd elosztod az étkezásek számával. tehát ha pl. 4 kg és 8-szor eszik, akkor 4X150 és az osztva 8-cal, így az átlag 75 ml egy evésre. ez az átlag, ettől lehet kevesebb és több is.

2011. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kislányom ilyen pici korában rendesen követhető trendet mutatott (az elején méregettem, hogy mennyiket eszik, mert kis súllyal született). Reggel és a délelőtti órákban 120-140 ml közötti mennyiségeket szopizott egyszerre. Délután 80-100 ml-ket, este és éjszaka pedig 60-70 ml-t egyszerre.
2011. febr. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaj, bocs (6:32), arra nem válaszoltam, hogy valóban, anyatejes babát nem tudsz túletetni, addig eszik, amíg kell neki. Ha fáj is néha a pocija, nem azért van, mert túl sokat eszik, hanem szimplán, bármennyit is enne, egyszer-egyszer megterheli a pociját, ennyi. A babáknál szélgörcs jellemző inkább, nem az, hogy a mennyiség megterheli a pocit. A szélgörcsön meg sokféle módon lehet segíteni.
2011. febr. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tényleg túl lehet etetni anyatejes babát is, de azért nem 80 grammal, ha minden alkalommal úgy hagyja abba az evést, hogy már az orrán folyik kii a tej, akkor esetleg. De 80-100 az teljesen oké. De úgyis látod rajta, ha fáj a hasa, vagy valami diszkonfort érzése van.

Ha nincs és a pisis-kakis pelusok száma stimmel, akkor minden rendben van.

2011. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!