Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos fiú kisbabának...

5 hónapos fiú kisbabának világos kék a szeme, lehet még belőle barna szemű?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 21:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Már talán nem.
2011. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Elméletileg 1 éves korukig változhat a szemük színe. Sokat számít állítólag, h a felmenőknek milyen színűek a szemeik.
2011. febr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kislányomnak világoskék szeme volt kb ennyi idős korában most 3 éves lesz és még mindig kék, de sokkal sötétebb!
2011. febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ebből már barna biztosan nem lesz. Az árnyalata fog már csak változni valószínűleg.
2011. febr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A fiamnak csodaszép tengerkék szeme volt 9 hónapos koráig az egy éves szülinapi képeken pedig már ilyen sezöld-sebarna!:(
2011. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
lányom 6 hónapos. kék a szeme, bár sem a férjemnél, sem nálunk nincs kék szemű. nagyszülőkre emlékezve, ott sem lehetett. szóval várjuk a változást :) azt olvastam hogy hat hónapos koráig változik. de szerintem nálunk azon túl is.
2011. febr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A kék szemszínért felelős gén recesszív homozigóta, azaz mindkét szülő hordozza a gént vagyis genetikailag herozigóták, van egy barna és egy kék szemszíngénjük, de mindig a barna dominál! A zöld szem még ritkább, mert a kék genotípus dominál, ahogy a szőke dominál a vörös haj fölött, de a barna még erősebb, a fekete a legerősebb a gének között. Ha a baba szeme világoskék, ő az ősöktől recesszív géneket örökölt és a szeme kék is marad, csak az árnyalata változhat! Érdemes azt megnézni, van-e kék szemű nagynéni, nagybácsi vagy unokatesó, mert ő is a örökölhette az ősöntől ezt a gént, talán még az árnyalatot is...

Én a zöld szem génjét hordozom, azonban barna szemű vagyok, mert apám barna, anyám zöld szemű. A kék dominál a zöld fölött, és minden unokatesóm kék szemű, mert a másik szülő (aki nem rokon) kék szemű...

kék+zöld=kék barna+kék/zöld=barna

a fekete mindenek felett dominál(lásd a félvér afrikai babák mind fekete szeműek)

az egyetemen genetikát is tanultam

2011. febr. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

még az előző vagyok

világos kék + középkék= középkék

a sötétebb gén győz, a kéken belül is

ezért gyakoribb a középkék mint a világoskék szem

az árnyalat persze változhat csecsemőkorban, de még felnőttkorban is

érdemes figyelni majd a haja színét, talán az is kicsit világosabb lesz, mint a szülőké, kék szemnél előfordulhat, hogy világosabb lesz a haj is felnőttkorban

a legritkább gén a világoszöld (mint anyukámé) itt mindkét szülőtől a tiszta vil.zöldet kell örökölni, csak így van fenotipusos megjelenés

a fenotípusos megjelenés alatt értjük az egyed külső, látható, kézzel fogható megjelenését, a genotípusos megjelenés alatt az összes hordozott gént, amivel az egyed rendelkezik, pl. lehetnek betegséget hordozó hibás génjei, de a génpár másik tagja egészséges, így az egyed sem beteg, csak ha mindkét szülőtől örökli egyszerre

ezek kívül van un. vízszintes öröklődés, amikor generációkon át öröklődik egy recesszív/lappangó gén és egyszer csak, mint a ti esetetekben, mindkét szülő magában hordozza, és így az utódban egyszer csak megjelenik fenotípusosan....

láttam egy érdekes filmet a BBC-n, ahol egy szőke hajú kék szemű kínai gyermeket mutattak be, a szülők a klasszikus fekete hajú-szemú kínaiak, de az őseik közt voltak európaiak és ez a kislány, a 3. vagy 4. gyerek örökölte az ősök génjeit és a jellegzetes mongol vonásai ellenére szőke haja és kék szeme van, elég érdekes megjelenésű. A genetikusok megvizsgálták a kislány vérét és kimutatható benne az európaiaktól való leszármazás

2011. febr. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

na itt vannak a szőke hajú kék szemű kínai gyermekek


[link]

2011. febr. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]


ez is érdekes cikk

2011. febr. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!