Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 5,5 hos babat mennyi...

Egy 5,5 hos babat mennyi ideig szabad ultetni, es álltatni?

Figyelt kérdés
mikor ulnek mar a babak hogy ne doljenek el?
2009. febr. 13. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
A kisfiam már 5 hónaposan felült, 6 hónaposan már egyszer sem dőlt el, bár már akkor fel is állt. Szerintem nyugodtan ültetheted. Az állással várj ameddig ő maga nem áll fel.
2009. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Gyerekenként változó, hogy mikorra erősödik meg kellőképp a baba váz- és izomrendszere.

DE!

Semmiképp sem szabad kitámasztva ültetni, erőltetni akár az ülés, akár az állást! Nagyon komoly mozgásszervi problémákhoz vezethet!

Bízd a babára, hadd próbálkozzon, és had erősödjön a saját üteme szerint.

2009. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én nem erőltettem semmit.

Babakocsiban a vizszint és az ülő pozició közötti álláson sétáltunk ennyi idősen. Magától kb. 6-7 hós kora közt tudott úgy ülni, hogy ne düljön el.

Áltatni sosem erőltettem. Magától felkapaszkodott kb 9 hós korában, és 10 hósan kezdett lépegetni a bútorokban kapaszkodva. Most 11 hós, még kapaszkodás nélkül nem megy, és nemis erőltetem!

Ráérsz, ne erőltess semmit, mert nem teszel jót vele a babádnak! Ő érzi, hogy mikor érett a dolgokra!


Én pl szívbajt kaptam, amikor még állni sem tudott, és egy rokonom folyton talpra állította és járatni próbálta!

2009. febr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is 5,5 hós a fiam. Már nagyon szeretne ülni és néha állásba is húzza magát. De egyiket sem erőltetem. A gerincén látom, hogy mikor elkezdte akkor nagyon görbe volt, mostmár egész egyenesen tartja, de egyedül még nem tud ülni. Pihenőszékbe szoktam ültetni, vagy az ölembe, de arra nagyon figyelek, hogy a háta meg legyen támasztva kellőképpen és nem is sok ideig. Ha állni akar akkor is a hóna alatt fogom, így nem az ő gerincére terhelődik a súly, én tartom néhány percig, mert imád a lábaival rugdosni.
2009. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
egy csomó baba állva marad már ilyenkor,ha segítenek neki és fogják,ugyanígy az ülés is,de nagyon nagy baj,ha valaki ezt rendszeresen gyakorolja is babájával. Amikor tud már ülni ülni fog magától,mikor tud majd állni,fel fog állni magától. És ha áll,ugyanúgy nem szabad lépegettetni. Ahogy az előttem levők is írják,mozgásszervi problémákhoz vezet,és nem most,majd 30 éves korára vagy serdülőkorára vagy később lesz hátfájós,gerinferdüléses ilyen-olyan csigolya problémák stb. stb. Ülnie kb. 8 hónapos kora körül kell stíbilan,úgyhogy ráértek még :))
2009. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Első vagyok. Nem értem miért kell lepontozni. Én csak a személyes tapasztalatomat írtam le. Nem azt írtam, hogy kitámasztva ültesse meg ilyenek. Meg nem gyakoroltattam vele azállást, hanem magától áll naphosszat. Szóval jó lenne ha nem bunkóskodna senki mert ebből aztán elég volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Második vagyok.

Nyugi, Első Válaszoló! Ha jól látom, mindenkit lepontoztak, valaki nagyon ráér nyomkodni az egeret, de persze írni azt nem tud...

2009. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a 3. vagyok, és megdöbenve nézem, hogy le vagyunk pontozva! Már nagyon unalmas!

Ezt a pontozósdit meg kéne szüntetni, mert sok kérdés már csak erről szól! Unalmas!!!!!

2009. febr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!