Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi krumplipürét adhatok a...

Mennyi krumplipürét adhatok a babámnak? Hogyan készítsem el? (5 és fél hónapos)

Figyelt kérdés

Már lassan 2 hete eszik almát 2 szopi között, gondoltam megpróbálom a krumplipürét is. Mennyit adhatok neki? És milyen ételeket adjak még neki ezekután, hány napnak kell eltelni közöttük? Egyáltalán hogy működik ez a hozzátáplálás?

Előre is köszönöm a segítséget!

Egy kezdő anyuka


2009. febr. 13. 17:38
 1/2 timido ***** válasza:

szia,(ha nincs a baba tápszeren) akkor 6 hónapos korig, bőven elég neki a tej(persze nem baj, ha ismerkedteted a gyümikkel:) ). És utánna, pedig a boltban kapható bébiételekből (pl.:hipp, univer, kecskeméti) gyümölcsösökkel ajánlott kezdeni, hogy a baba gyomra fokozatosan szokjon hozzá. :)

Például az egyik szopi helyett jöhet a bébiétel. Ajánlott műanyag kiskanállal adni neki, hogy meg ne sértse az ínyét. Lehet először naponta egyszer adni neki, aztán ha nincs semmi baj (nincs baj a székletével, nem fáj a pocija) akkor lehet neki adni már például tízóraira, ebédre is:) Estére még szerintem ne, nehogy nehéz legyen a gyomrának:)

Az összes bébiételre, rá van írva, hány hónapos kortól lehet neki adni, ha a krumplipürét lehet 5 hónapos kortól adni, (ezt nemtudom, lehet-e, meg kell nézni) és már adtál neki ilyen gyümölcsösöket, (tehát már hozzászokott a gyomra) akkor szerintem adhatsz neki ebédre. :)

Remélem tudtam segíteni!

2009. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
egy szem krumplit vágj 1mc-es kockákra, pici lábasban éppen ellepje vizzel tedd fel főni,fedővel mindenképp lefedni, forrás után kis lángon 10 -15 percig párold. mindig kevés viz legyen alatta, mert igy megőrzi a tápértékét. ezután pár percig még hagyd lefedve, levét öntsd ki egy tálkába és pici főzőlével turmixold pépesre, 3-4 napig pár kanállal kinálgasd utána megpróbálhatod, hogy teszel a krumpli mellé, pár szelet almát, fokozatosan növeld az adagját, mindennap kicsit többet adj neki. aztán próbálhatsz sütötököt is egy szeletet jol megsütsz a sütöben,turmixolod, mellé egy fél alma párolva,turmixolva. összekevered és már adhatod i. lehet próbálni sárgarépával is (egy szál),plusz egy szem krumpli. jó főzőcskézést!
2009. febr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!