Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik tej ízű ("tejhasonmás"...

Létezik tej ízű ("tejhasonmás") ital, de ami mégsem tartalmaz tejfehérjét?

Figyelt kérdés
Rizstejen és szójatejen kívül, azok annyira nem jó ízűek.
2011. febr. 21. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, én nem nagyon tudok róla. Mi rízstejezünk, abból van például vaniliás, csokis, kókuszos is, de a sima rízstejet is ízesítheted fahéjjal, vagy banánturmixként is nagyon jó. A szójaitalok közt kapható például zöldalmás meg exotic, illetve csokis. Babádnak nem ízlik a sima rízstej? Én például most találtam rá egy bio gabonakávéra és azzal keverem össze a rízstejet, jó melegre csinálom, semmi édesítés nem kell hozzá és teljesen olyan, mint egy jó kis tejeskávé és még gyerekeknek is adható, mivel csak gabonákból készült. Lehet, hogy semmit nem segítettem ezzel, csak gondoltam, megosztom, hátha...
2011. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De igen,segítettél, az ízesített rizstejet még nem próbáltam. A csokis talán finom lehet. Olyasmi, mint a kakaó? A sima rizstej szerintem szörnyű. Főztem belőle pudingot, baba elnyalogatott belőle egy keveset, de nagyon nem jó ízű. Igazából én viselem nehezebben a tejmentes életet, mert még szopizik baba és a tejfehérje allergiája miatt én is "diétázom". Szója tejet még nem adtam neki, sokat hallani, hogy allergén a szója bár lehet, hogy 10 hósan már lehetne.
2011. febr. 21. 22:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Szójatejet ne! Túlságosan allergén!

Nekem a doki azt mondta, hogy ha tejre vagy tojásra allergiás, akkor szójára szinte biztos. Nálunk bejött. :-(

A rizstej ízesítve nagyon finom! De pl én a kókusztejet imádom!

De vannak tejpótló tápszerek, amiket felnőtt is ihat. Kérdezd meg a háziorvosod vagy a gasztrós dokit, melyiket ajánlja. Csak ha ilyet választasz, figyelj, mert nagyon hízlal.

2011. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Zabtej van még, de az sem tej ízű :)

Hát ha még szopizik, akkor sajnos le kell mondanod az igazi tej ízéről, ez nekem is nagyon nehezen ment.

A babákat szerintem nem zavarja, mivel nem ismerik az igazi tej ízét. Kisfiam még a szörnyű ízű és szagú tejfehérje mentes tápszert is élvezettel issza :)

2011. febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Első vagyok. Örülök, hogy segítettem. Hát meg tudom érteni, hogy nehéz a tejmentes élet. Igen, finom a csokis, a kakaóhoz hasonlít . Férjem nagyon szereti. Szóját 1 éves kor után lehet kóstoltatni, én úgy tudom.

És valóban a kókusztej is nagyon finom és nagyon egészséges. Mi imádjuk! Készítheted porból is meg lehet kapni készen is. Kóstold meg úgy a rízstejet, hogy összeturmixolod 1-2 evőkanál kókusztejporral. Teljesen semlegesíti a rízstejnek azt a jellegzetes ízét. Remélem, valamelyikben vígaszra találsz. :) Kellemes kortyolgatást!

2011. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát sajna az én lányom nem nagyon szereti a szörnyű ízű és szagú tejfehérje mentes tápszert (pótlásnak kapta) :) gondolkodom minden félén,ízesíteni kellene vmivel, mert 1 éves koráig szeretném szoptatni azután pedig még egy ideig tápszerezni kell.talán majd kakaót csinálok neki belőle.

kókusztejport megkóstolom, csak sajna a városban nincs biobolt,de mindenképp beszerzem. Dm-ben nem árulják esetleg?

Köszönöm szépen a válaszaitokat!és ha még eszetekbe jut valami "tejmentes tejhasonmás" akkor írjatok!

2011. febr. 22. 22:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, érthető, hogy nincs oda a kislányod ezekért a műcuccokért.

Arra most nem emlékszem, hogy kapható-e kókusztejpor a DM-ben, úgy rémlik, talán egyszer vettem, de azt hiszem, az Intersparban láttam. A DM-ben kapható az Alnatura márkájú kókusztej konzerv, ez bio és nagyon finom. Vagy pedig itt egy recept, amihez csak sima kókuszreszelék kell. Persze, minél jobb minőségű, annál finomabb lesz.


Kókusztej házilag


200 g kókuszreszelék (ez pont egy zacskónyi)

kb. 1,5 l víz

6-7 ek méz


1, A kókuszreszeléket jó néhány órára (lehet akár egész éjszakára is) beáztatjuk.

2, A beáztatott kókuszreszeléket néhány deci vízzel alaposan összeturmixoljuk, majd a többi vizet és a mézet is hozzáadva jó pár percig turmixoljuk, hogy a finom kókuszíz kicsapódjon a reszelékből. (Állítólag megfelelő turmixgéppel még a kókuszzsír is kicsapódik, nálam ez nem volt látványos, csak egy-két borsószemnyi kókuszzsírt fedeztem fel a massza tetején.)

3, A művelet vége pedig az átszűrés: minél kisebb lyukú szűrőn átszűrjük a folyadékot.

A visszamaradó kókuszpépet kókuszgolyóhoz és süteményekhez használhatjuk fel, a kókusztejet pedig ízesíthetjük tetszés szerint, vagy csak úgy magában is fogyaszthatjuk, de keleti ételek ízesítésére is remek.

Hűtőben néhány napig eláll.


Vagy ha gondolod, veszek Neked itt Pesten kókusztejport és elpostázom.


Ma főztem rízstejből tejbegrizt és összekevertem Hipp-es őszibarack pürével. Nagyon fincsi lett, kisfiam habzsolta. Szóval, az ízesítés nagyon számít ám.


Sok sikert!

2011. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, azt jutott még eszembe, hogy a fenti receptben mézet írnak, amit ugye 1 éves kor alatt nem lehet adni, de helyettesítheted kukoricasziruppal vagy rízssziruppal. Sajnos ezeket is csak bioboltban lehet venni, ha jól tudom. De ha kigondolod, mi kell, én szívesen megveszem Neked és küldöm.
2011. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Újra az előző vagyok, találtam még egy receptet a kókusztej házi elkészítésére. Itt olvashatod:

[link]

2011. febr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hú köszi szépen, nagyon rendes vagy, hogy akár meg is vennéd és elküldenéd. Bízom benne, hogy néhány napon belül bejutok Békéscsabára, ott van biobolt, és bevásárolok. Ha esetleg nem kapnék akkor írok Neked és élek a lehetőséggel, hogy postázd, de szerintem kell hogy legyen. A rizsszirup lesz az első, amit veszek és nekilátok a kókusztejcsinek :)

de megnézem az alnaturát is amit írtál,amíg nem tudok neki főzni. mégegyszer köszi szépen!!

2011. febr. 23. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!