Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes venni Angelcare...

Érdemes venni Angelcare pelenka-tárolót?

Figyelt kérdés

Most nézem a liberoklubb lapján, más értelmes ajándék nem is nagyon van...

Kislányom egy éves, még egy-másfél évig kell pelus.

Csak a működésével nem vagyok tisztában.

Hány pelenka fér bele? Hogy lehet űríteni? Minden ürítésnél kell zsákot cserélni? Vagy amit lehet hozzá betétet venni, abban van a zsák? Hány zsák van benne? Mennyibe kerül?

Mit tudtok mondani a rendszerről, használatáról, áráról?


2011. febr. 23. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Több féle létezik. Nekünk olyan fajta van, ami nem csavarja egyenként a pelenkát, hanem zsákosan gyűjti. Viszont én már nem az utántöltő gyűrűjével használom, hanem sima fekete 60 literes szemetes zsákkal. Egy kiürült gyűrűt szétvágott a párom, és a zsákot fűzöm be a kukába. Ha érdekel a megoldása, tudok róla fényképet is linkelni, hogyan kell.

És hogy mennyi fér bele? Huhh, azt nem tudom, mert nem számoltam, de vagy 10 kiló biztos szokott lenni a tele zsák, mikor kiviszem.

Viszont én a kakis pelust a hozzátáplálás óta nem dobom bele, csak a pisiseket. Az elején még nem volt büdi a kakija, de amióta húst is eszik, elviselhetetlen....

2011. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Őszintén mondom, én nem vennék. Mi kaptunk, de pár hónap használat után levittük a pincébe: kiszivárgott a bűz belőle, ráadásul nagyon drága az utántöltője. Inkább a rendes szemetesbe tesszük a pelenkát, úgyis naponta levisszük.
2011. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is 1 évesen vettem nekünk mert akcióba volt.Nem sokat használtuk kb. 1 hónapot míg elfogyott a zacsi.Szerintem újszülött kortól ér meg venni mert akkor tényleg sok pelus van.Panelba vennék de kertesbe nem.Meg attól is függ milyen gyakran viszed ki a szemetet.
2011. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is most vettem meg a libero-pontjaimból. :-)

Ez olyan fajta, ami nem tekeri egyenként nejlonba, hanem egy közös zsákba gyűjti a pelust.


Két pelusos gyerekőcöm is van, és számomra gondot okozott, hogy hiába nejlonoztuk be mindig azonnal a kakis pelust, mire eljutottunk oda hogy pl séta alkalmával levihessük a nagykukába (panellakás és nem működik a szemétledobó), már az egész lakás bűzlött. Pedig mindig minden kakis pelust bezacsiztam külön - és mégis!!!


Kb 3 hete van meg ez a peluskuka és eddig bevált. Mi csak a kakisat dobjuk bele (de nyáron lehet, hogy majd a pisiset is, ne ott bomoljon a konyhai szemetesben...). Kb 12 db jó termetes/nagy pakknyi kakis pelus fér bele, mi kb 2 naponta ürítjük.

Egyenlőre nem vettem észre szagszivárgást, csak amikor valamelyik törpeterroristám kukanyitogatóst játszik vele és belenyúl annyira, hogy elmozdítsa a bedobónyílás fedelét.

Úgy működik, hogy az utántöltőt(egy műanyag gyűrű, és bele van fűzve a nejlonzsák) kell belepattintani a tetejébe (egyszerű egyébként). Aztán később ahogy belenyomod majd a pelust, az magával ránt egy kevés nejlont... és szépen megtelik idővel. A kivétel sem bonyolult, egyszerűen csak kinyitod a kukát (a felénél ahol a hasán van egy kerek gomb, azt megnyomod és félbenyitod), elvágod és megcsomózod - és már viheted is ki. Az új adaghoz ne felejtsd el megcsomózni a zsák alját mielőtt összecsukod a szemetest :-)

Azt viszont nem tudom, hogy hány ürítés után kell kicserélni az utántöltőkarikát. De a dobozban van egy a kukához, nekünk még az van benne.



Ó, és kedves első: engem érdekelne a kép a fekete zsákos utántöltős megoldásról :-)

2011. febr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Először is, kell hozzá egy kiürült utántöltő gyűrű. Azt a párom szétvágta ollóval. Bele kell szúrni közvetlen a perem alatt egy kést, aztán óvatosan ollóval körbevágni.

Szóval először is beleteszem a gyűrű egyik felét a pelenkakukába: [link]

Majd belehúzom alulról a 60 literes fekete szemetes zacsit (ez a legerősebb fajta), és a gyűrűbe beleigazítom a zacsi száját: [link]

Majd a végén a gyűrű másik felével rögzítem az egészet: [link]

Remélem jól látszik. :) Kattintsatok rá a képekre a nagyobb felbontásért.

2011. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Nem akarok okoskodni de az eredeti zacsi egy speciálisan szagzáró 7 rétegű tárolózsák ami 99,97% szagzárást biztosít.Nem tudom,hogy 2 napos kakis pelusadagot,hogy bírna egy sima kukás zacsi.
2011. febr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
És le is írtam rögtön az első hozzászólásomban, hogy NEM RAKOK BELE KAKISAT!!!
2011. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy maradi vagyok, de mi a manónak ilyen? Felesleges pénzkidobás! Minden háztartásban van szemetes, vagy nem? Sűrűn kell üríteni és akkor nem lesz büdi a pelusoktól. Azt a pénzt, amit az utántöltőkre költenek az anyukák, inkább költhetnék babakajára is! Bár, ha valaki megengedheti magának, hogy ilyenre költsön, akkor szíve joga! Nem akartam megbántani senkit ezzel!
2011. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt felesleges pénzkidobás, mert a légzésfigyelőhöz kaptuk. Azt meg amúgy is megvettük volna. És mint írtam, szemetes zsákkal csinálom az utántöltést, az meg aztán igazán nem pénz... És mégis el van különítve a normál kukától a pelus.
2011. febr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pénzt én sem adnék érte, de a pontokon valamit akarok venni, más meg úgysincs hasznos dolog.

Mi a kakisat mindjárt kivisszük-kertes ház előnye, a pisisst egy helyen-szelektíven gyűjtjük.

Köszönöm a válaszokat.

2011. febr. 24. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!