Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok tenni? 5 napja...

Mit tudok tenni? 5 napja elkezdettt köhögni az 1 éves kisbabám. Bevitttük az ügyeletre onnan a kórházba irányítottak..

Figyelt kérdés

szerencsére nem tartottak benn,megröggenezték és hazaengedtek hogy nincs tüdőgyulladása. másnap jobban lett,de harmadnap megint orvoshoz vittk ott kapott antibiotikumot és megállapították hogx fülgyulladása van. azóta minden majdnem minden este lázas van amikor reggel is. a gyógyszert néha kihányja ,tiltakozni hogy ne kelljen bevenni.ma reggelre elkezdett folyi nagyon az orra és az arcán egy piros folt,mintha át ment volna a gyulladás az arcüregére. holna kell visszavinni ellenőrzésre .nem akarom hogy kórház legyen a vége.segísetek mit tudok még megtenni....nagyon kétségbe vagyok esve


egy ezdő anyuka


2009. febr. 15. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebben az esetben nem szívesen ad már egy tapasztaltabb anyuka sem tanácsot, mert elég összetett a betegség. Esetleg holnapig vmi alternatív módszerrel próbálkozz. Fülmelegítés, lámpázás, gyakori orrszívás, inhalálás (eukaliptusz, citromfű). Én ilyen esetben már a háziorvossal beadatom injekcióban az orvosságot, mert az enyémek sem veszik, vették be a gyógyszert. Ha nagyon elesett, magas láza van vidd be az ügyeletre!

3 fiú anyukája

2009. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!


Olvastam hogy tüdőgyulladása van/volt a babádnak. Kaptál valami jó kis praktikát, hogy minél hamarabb rendbe jöjjön a babád?? Nekem is szükségem lenne egy-két jó tanácsra, szintén egy éves babáról van szó, akinek szintén tüdőgyulladása van. Szeretnék rajta segíteni, hogy minél hamarabb jobban legyen a kis manó.Volt orvosnál, volt röntgenezve és antibiotikumokat kap.Valami jó tanács??

Remélem már jobban van babád, jobbulást kívánok!

Üdv, Vica

2009. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is örülnék, ha írnál, hogy jobban vagytok!! Mit mondtak a dokik?

első voltam

2009. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

sziasztok!

kezdünk jobban leni.szerencsére nem lett tüdőgyulladás a dologból. másnap elmentünk az orvoshoz kapott anibiotikumot meg ajánlották hogy létezi anibiotikumos orrcsepp. az irattam még a doktornővel mert a recept nélküli nem segített.közben kiderült hogy a jobb füle is be van gyulladva a kicsimnek :( az antibiotikum hattására a gyullad4 átment az arcára :( volt mikor 40 fokos lázzal kinlódtunk. így sokszor meg sem vártuk míg lázas lessz autómatikusan reggel délben este kapta a germicid kúpot,most ott tartunk hogy már csal az orra folyik.sajnos sok ötleem nincs. nálunk feltűnő volt hogy rajtam szeretee aludni mert úgy emelve volt a buksija és joban kapott levegőt így éjszakára megemeltük a matracot a fejénél. addig nem vittük ki míg lázas volt sőt még ma sem mertem. majd héttvégén. azt mondják hogy ha 3 napig láztalan utána lehet csak kivinni. egyébként ez influenza,nagyon terjed tehát amíg ez van ne menjetek -ha lehet baabtársaságba,emberek közé.az orát akár óránként is lehet szívni,az nagyon fontos.és tényleg mégegyszer írom az antibiotikumos orrcseppp nagyon sokat segítettjah. meg majdnem elfelejtettem van egy recept nélkül kapható gyógyszer a prospan remélem jól írtam,köhögésre van és nekünk nagyon bevállt.homeopátiában a homeogene 9et lehet adni.remélem valamit tudtam segítteni. ha van kérdésetek írjatok :)

mielőbbi gyógyulást a babáknak.tudom hogy rossz és nem szeretik a gyógyszert de muszály és nagyon sok folyadéko kell inni hogy átmossa jól a szervezetüket

2009. febr. 19. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jobban vagytok! Ez a matracmegemelés nálunk is bevált, mi is alkalmazzuk, mert így nem pang a váladék az üregekben. Vannak még balzsamok, amivel be lehet kenni a hátukat-mellkasukat és segíti a légzést. Ajánlják még a párásítókat, ne legyen száraz a szoba levegője, mert a nyálkahártyán jobban megtelepednek a baktériumok. Most ezek jutottak még eszembe.

első voltam

2009. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!