Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ruha vagy játék? Melyik...

Ruha vagy játék? Melyik hasznosabb, jobb egy 1 évesnek?

Figyelt kérdés
válaszokat köszönöm
2011. febr. 24. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
ha azt akarod, hogy a gyerek szeressen, akkor jatek, ha a szulok, akkor ruha
2011. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a hasznosabb, amire éppen szükség van. Ha veszel egy huszadik nadrágot, az nem biztos, hogy sikert fog aratni, és sokan nem szeretik, ha más vesz ruhát a gyereküknek.

Viszont játék terén is mellé lehet fogni.

2011. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen alkalomra, és kije vagy annak a gyerkőcnek.

Mi ált. a játékoknak örülünk jobban, mert ruhája annyi van, hogy 2-3 éves korára is bőven el van látva (2 unokatesótól is örökölt a fiam).


Az én fiam a keresztszüleitől első szülinapjára egy távirányítós autót (1 évesnek!, még most sem tud vele játszani, 17 hónaposan), és egy betonkeverős lenkerekes autót (ez azóta is kedvenc) kapott.

Viszont az első karácsonyára (akkor volt 3 hónapos) egy egy évesnek való pulcsit kapott tőlük, ami jó, ha 3szor volt rajta. Most Mikura és karácsonyra 86-os 3 részes ruhát kapott tőlük (74-80ast hord), ami ráadásul világoskék, úgyhogy azt hiszem, hogy nem sokat lesz rajta. Játéknak jobban örülünk mi is és a gyerek is.

De mondom, csak azért, mert zsákszámra van ruhánk...

A nagyszülők ált. megkérdezik, hogy milyen játék az, ami a korának megfelelő és megvehetik, így ők karácsonyra szintetizátort vettek neki, 6 állat van rajta, 8 zene, és 8 aláfestő zene, taps, a fiam nagyon szereti. Első szülinapjára pénzt adtak, hogy majd mi tudjuk, hogy mire van szüksége.

2011. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen játék.A gyerekek annak jobban örülnek, és jobban értékelik:)
2011. febr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jövő héten lesz 1 éves a lányom. Én játékokat vettem neki, na meg cipőt és szandált, de arra csak ráfogom, hogy azt is szülinapjára fogja kapni, mert az amúgy is kellett.

Ma hívta anyósom a a férjemet, hogy ruhát vesz ajándékba. Tudtam, hogy fel fogja tenni a kérdést, ezért előre szóltam a páromnak, hogy ne engedje. Megmondta neki, de anyósom erre azt válaszolta, hogy ő akkor is ruhát vesz.

Baromi jó lesz, az eddig vett ruhákat sem adtam rá a gyerekre, annyira rusnya kínai csiricsáré szörnyűségek, ráadásul a méretet sem találja el szinte soha. Többször elmondtam már, hogy ne vegyen ruhát, sok van,csak felesleges pénzkidobás, de úgy látszik nem érdekli.

A kérdésedre a válaszom: én nem örülök ha bárkitől ruhát kapunk, mert csak én tudom, hogy mi a kényelmes neki, szorítja e a hóna alját, rá tudom e adni a felsőt anélkül, hogy kicsvarnám a karját, stb.

Játék, játék, játék!

Vagy nagyon örülnék ha kapnánk egy 120x120 cm nagy fürdőlepedőt aminek kapucnija is van. Amiket születésekor vettünk mind kinőtte, és szerintem mások is így vannak ezzel. Én sajnálom rá a pénzt, viszont sokkal hasznosabb a ruhánál és jobban kihasználhatóbb.

Vagy hálózsákot. Az a ruha és az egyéb dolog közti átmenet. Ez is jó lehet ajándéknak szerintem.

Remélem tudtam segíteni és nem rettentettelek el. Kicsit friss az anyós élmény! :(

2011. febr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!