Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabák feje tényleg...

A kisbabák feje tényleg alakítható, ha kitámasztjuk a fejét pelenkával?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ha kitámasztjuk a fejét, lehet formálni a fejformát. Van benne igazság, vagy teljesen a géneken múlik a fejforma?
2011. febr. 25. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Láttam én már ellaposodott fejet rendbejönni, és olyat is amelyik nem jött rendbe. Nyilván a babák is forgatják a kis fejüket, és alapesetben nincs gond, ha van, akkor pedig oda kell figyelni kicsit, hogy egyszer erre, egyszer arra, addig, amíg ez magától nem megy. Amikor kúsznak-másznak-ülnek, sokat változik, hiszen gondolj bele, az agy, és a fej folyamatosan nő, és ha nincs folyton fekve a baba, szépen kerekedik. De az is biztos, h a gének már előre elrendeztek mindent, és ez igaz a fülekre is. A laposodásra viszont figyelni kell, mert az nem a géneken, hanem a nem forgatáson múlik.
2011. febr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azén babám forgatja a fejét, mindkét oldalra szokott fordulni, akkor remélem, hogy nem lesz gond!

Köszi szépen!

2011. febr. 25. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy azoknak a babáknak van nagyon szép fejformájuk, akik hason fekve alszanak. Az én kisfiam is imádott hason feküdni, mai napig úgy alszik el, és gyönyörű feje van, sokan megjegyzik. Míg a barátnőm mindig hanyatt fektetve altatta, és a gyermek feje nagyon kerek, és majdnem lapos lett...bár nem tudom, lehet hogy nem így van, ez csak az én véleményem és tapasztalatom, én sosem támasztgattam ki a fejét.
2011. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon sok babát ismerek, van akit hanyatt fektettek -gyönyörű fejformával, mert hanyatt fekve is mindig elfordítják a fejüket, és van, akit hason fektettek. De! Ránézek a szülőkre, és látom, ahogy nő a gyerek,egyre jobban előjönnek a szülei vonásai, szív alakú arc, hosszúkás arc, kerek arc, fülek, arc és fejforma egyaránt.
2011. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen alakítható, pl.a kislányom mindig csak egy oldalt feküdt és nagyon lapos lett a feje, doktornőnk javaslatára mindig kitámasztottam és vissza alakult nagyjából bár így is látszik kicsit hogy ott laposabb, viszont már olyan hosszú a haja hogy takarja teljesen.
2011. febr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
...én pont azt tapasztaltam,hogy a hason alvó babáknak lapos kétoldalt a fejük...nem is egy ilyen baba van a környezetemben. Szerintem nem árt forgatni a babát,így is-úgy is altatni,néha esetleg kitámasztani a fejecskéjét.
2011. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre már kimerítően válaszoltak előttem, így én csak elmesélnék egy idevágó történetet:

Édesapámnak szinte teljesen lapos volt a feje hátul, a füle magassága fölött. Édesanyám többször megjegyezte ezt neki, amikor simogatta a haját, és apu azt mondta rá, biztosan elfeküdte babakorában. Erre megszületett a kisfiam, és pontosan ott, és olyan lapos a buksija, mint a nagyapjáé volt, pedig nem feküdhette el. :)

2011. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!