Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Széklet lazítására mit lehet...

Széklet lazítására mit lehet adni az 5 hós babának?

Figyelt kérdés
Mióta a hozzátáplálást megkezdtem, egyre rosszabb. Minden nap küzd a kakilással, annyira szilárd a széklete. Félek, hogy ez nem tesz jót neki, és valami baja lesz az erőlködéstől. Na meg szörnyű nézni, hogy fájdalma van és nem tudok segíteni neki. Van valami, ami segít ezen? Hiába adok neki szilvát, őszibarit, ilyeneket többet, annyival nem lazítja meg neki a székletet, hogy könnyen túl essen rajta.
2009. febr. 16. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
esetleg próbáld ki a kamialla teát (első körben cukor nélkül, aztán ha nem segít akkor cukorral) Ha ez nem jön be, próbáld ki a levolac szirupot (csak kis mennyiségben)
2009. febr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Csinálj neki kamillakúrát. Nekünk orvos javasolta s bevállt. Minden reggel itass meg vele 1 dl kamilla teát amibe 2 káváskanál cukor van. És nem filteres teából főzd, hanem rendes kamillavirágból. Sok sikert! Ha ez nem válik be akkor laevolac szirupot adhatsz neki. De én ezt csak a legvégső esetben használnám.
2009. febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a szilvás bébiétel nagyon bevált szorulásra,vagy az őszibarack,ezek meghajtják.De a cukros kamillatea is jó volt nekünk
2009. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most olvasom h nálatok ez a 2 nem vált be(szilva,őszi).Bébiitalokat adsz már neki,mert azok is jók-pl őszi-sbarack babaital,finom is, meg a rostok is jót tesznek az emésztésnek.
2009. febr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet. Kitartóan kell etetni a székletlazítókkal(barack, sütőtök), nem egy két nap után használnak. Kerülni kell azokat az ételeket amik fognak(répa, banán, gesztenye, alma). Itass vele sok folyadékot, ha így teszel egy-két héten belül helyreáll a rend. Adj neki időt, hogy hozzászokjon. Ha így sem megy adhatsz neki a fent említettekből, cukros kamilla,stb. Én inkább kivárok, eddig mindig rendeződtek az emésztési problémák. Segít kakiláskor ha ellentartasz a lábának, könnyebb nyomni.
2009. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! a lábát tartani szoktam, azt észrevettem, hogy segít neki. Megpróbálok több gyümölcsöt adni neki. Az a baj, hogy a legtöbb bébikaja almával van keverve. Azt hiszem megpróbálom, hogy főzök neki én husit, és nem almával, hanem mondjuk szilvával keverem, talán segít neki!
2009. febr. 16. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!