Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 15-16 hós babája is még...

Más 15-16 hós babája is még kétszer alszik napközben?

Figyelt kérdés
Nagyon korán kel 6-fél 7, max. 11-ig bírja., de csak 1-1.5 órát alszik, ezért délután is alszik még egyet, mert nem bírná ki estig. Volt, hogy próbáltam ébren tartani, 1 alvással megoldani, de iszonyú nyűgös volt, és ugyanúgy csak 1-1.5 órát aludt délben is, mintha kétszer aludt volna. Így a délelőtt is meg a délután is borzalmas volt. Más is van így? Próbáljam erőltetni, vagy majd átáll? Nem nagy már a 2 alváshoz? (reggel nem alszik vissza, akármit csinálok :(
2011. febr. 26. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,az én 18 hónapos lányom is ezt csinálja. Ha délig elhúztuk akkor is csak 1.5 órát aludt.Így ha korán kel fel(mint ma is 5 órakor) hagyom aludni délelőtt,pl most is alszik,így délután 3 körül megint alszik 1 picit.

Van amikor később kel fel 10 órakor,na akkor van az hogy 1x alszik 3 óra körül.

Én csak azt tudom tanácsolni,amit én is csinálok,hagyom hogy akkor aludjon amikor neki jól esik, így van hogy 2x alszik de van hogy csak 1x. Majd be áll később náluk a napi egyszeri alvás.

2011. febr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia!mi 13 honaposak vagyunk sajnos koran kelöek!fel6 max 6!reggel nem alszik vissza!aztan 10kor elalszik altalaban 2orat!Aztan delutan 4körül megnt pcit es este 8korr szigoruan alvas!de van amikor elutan nemm alszik az remalom!nyügös,hisztis,siros semmi nem jo!En is hagyom akkor alszik amikor neki jolesik!Kitartas majd magatol beall!
2011. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lassan 17 hós fiam szintén kétszer alszik és előfordul h akár 2-2 órát, így amikor úgy látom, jó lenne ha felébredne, kinyitom az ajtaját és erre ált felébred, mert már csak lustizik. Amúgy 7-8 között kel, és kilenckor fekszik (éjjel ált alszik, most párszor ébredt 1-1 alkalommal, mert jönnek az örlői, 4 egyszerre). Én is próbáltam már áttérni egy alvásra karácsony körül, mert úgy láttam a megszokott időben nem álmos. Hagytam tovább lustizni reggel, és próbáltam húzni az időt napközben. Katasztrófa lett az eredménye, nyűgösség, rövid alvás. Így maradunk egyelőre a két alvásnál. Emellett pedig finom neszezéssel (ha pl 3-5 ig alszik és még nem szól h felébredt) és adott esetben fárasztóbb v lazább programokkal igyekszem egyensúlyban tartani a napokat.
2011. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor kitartok :), majd megoldja az idő.
2011. febr. 26. 11:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze hagyd rá, majd átáll. Nekem az első gyerekem ugyanez volt ahogy írod korán kelő (amúgy még most is 3 évesen) volt és ezért délelőtt és délután IS aludt olyan 1-másfél órákat. Olyan 18-19 hós volt mikor átállt egy nagy 3 órás alvásra.

Mind a mai napig képes ebéd után 3 órát is aludni pedig 3 múlt.

A kisebbem 8 hós kora óta egyszer alszik csak mindezt 11 és 13.30 között hol kevesebbet hol ezt a 2 és fél órát és többet nem hajlandó pedig ő is korán kel.

Nem egyformák a gyerekek, szerintem az csak jó ha minél többet alszik! jót tesz az agyműködésnek is állítólag.

2011. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!