Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 napos babánák kb. mennyivel...

4 napos babánák kb. mennyivel kell gyarapodni egy-egy etetéskor?

Figyelt kérdés

Én arra gondolok, lemérjük, etetés, majd ismét mérés, és az eredmény 10 gramm.

Ez az eredmény normális?


2008. febr. 2. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Abban kórházban, ahol én fogok szülni, elég naturálisan gondolkodnak, ami szerintem jó. Ott azt mondták, hogy teljesen felesleges mérlegre tenni naponta, bőven elég, ha heti egyszer a védőnőnél megmérik. A többi fals eredmény lesz úgyis. Ráadásul az anya beleőrül:) Ígyhát én be sem szereztem mérleget.
2008. febr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy mi felnőttek is különbözünk, a babák sem egyforma étvágyúak. Vannak babák, akik már az első napokban sokat esznek egyszerre, és vannak, akik gyakrabban és kevesebb mennyiséget. A 10 gr. ugyan nem a nagyétvágyúak közé tartozik, de lehet, hogy a tejed sokkal táplálóbb és zsírosabb, mint mondjuk, annak az Anyukának, akinek a babája 60 gr. eszik egyszerre. Úgyhogy a lényeg valóban az, hogy átlagosan hetente milyen súlygyarapodása a babának. (Megjegyzem ez sem mindíg mérvadó, az én babám volt, hogy 7 héten keresztül nem hízott, viszont utána duplán behozta a lemaradást.)Ezen valóban nem szabad idegeskedni.
2008. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a fennt szólókkal. Mi is kölcsönöztünk a védőnő tanácsára mérleget és néztük eleinte kiszopja e súlyának 1/6-odát amit kell, de soha-soha nem evett annyit de szépen gyarapodott még többet is mint kellett volna!

Bár ha hasfájós a baba nem árt látni mennyit evett, nehogy a hasfájós sírást éhségnek vedd és még ráetess mert akkor mégjobban fog fájni a pocaka. Az a 10gramm tényleg kevés nem lehet, hogy 100gramm hogy elnézted?

2008. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!