Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy ha a babám cumiját...

Igaz, hogy ha a babám cumiját bekapom (mert leesett és én nem vagyok híve az azonnal sterilizéálásnak) átadhatok neki fogszuvasodást?

Figyelt kérdés
A férjem valamelyik újságban olvasta, de én életemben nem hallottam még róla és nem is igazából értem, hogy lehet ez. Most 3,5 hónapos a kisfiam.
2009. febr. 17. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Igen, erről én is hallottam. Néha nagy ritkán én is bekapom, és úgy adom vissza, de általában azért inkább csapnál lemosom. Nem sterilizálom minden alkalommal.
2009. febr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen bacit átadhatsz neki,főleg hogy most influenza járvány van.Köztudott,hogy a szánkban van a legtöbb bacilus!Hogy fogszuvasodást okozhat-e?Erről én sem hallottam,még!Nem kell azonnal sterilizálni,elég ha vizzel lemeosod!
2009. febr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Én mostanában azt olvastam erről, hogy a fogszuvasodást egy bizonyos baci okozza, ami a cukrokból él. Általában úgy 3 éves kor körül költözik be a szájba. Nem hiszem, hogy ezzel gond lenne ha cumit megnyalsz, hiszen ha át is megy, ott nincs ami éltesse, stb. Tény, hogy más a felnőtt és a gyermek baktériumflórája, de nem gondolom, hogy olyan nagy problémát okozol és még az a rengeteg nő aki szintén így csinálja. Ennél sokkal károsabb a sterilizálás. Az influenza stb egyéb vírusok meg nagy valószínűséggel amúgy is átmennek a babába, hiszen nehezen tudom elképzelni, hogy egy anya tartsa éjjel nappal a 2 m távolságot, vagy a külön szobát a gyerekétől :)
2009. febr. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy ha van nalad positorlo azzal torolgesd at..
2009. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogorvosi vélemény: a fogszuvasodást okozó baktériumok már a puszilgatás során is átkerülhetnek a kicsi szájába. Nagyon fontos, hogy már a terhesség elején rendben legyenek a fogaink,később a szoptatás is sok kalciumot von el a szervezetből. De persze itt senkinek nincs rossz foga, igaz? Akkor miről beszélünk...:-)
2009. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!