Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családon belül a baba és mama...

Családon belül a baba és mama hazaengedése után mennyivel illik, lehet babanézőbe menni?

Figyelt kérdés
Távol laknak, és ugye rögtön nem igazán illik rájuk rontani. Akkor se ha családtag. Na de mikortól lehet már?
2011. márc. 2. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ hogy milyen közeli rokon, meg hogy felétek mi a szokás!

Nálunk: szülők testvérei, szülei (nagypapa, nagymama), nagyszülei (dédszülők) már az nap vagy másnap is nyugodtan!(amikor tudnak)

Szülők unokatesói: min 3 hét otthon töltött idő után (inkább 1 hónap)

Távolabbiak 5-6 hét után!

Barátok változó!

Nálunk ez így szokás!

2011. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Régebben volt itt erről kérdés, elég nagy vita lett belőlve, mert volt aki azt írta, a hazamentel napján ott volt az egész család, más meg mindent megtett, hogy ezt a helyzetet elkerülje.


Írod, hogy családon belül; én biztosan megkérdezném mikor alkalmas, nyilván mivel messze laknak, nem félórás vizitről lenne szó, ezért egyeztess velük.

Ha első baba, csak a szülés után érdemes, mert a kismama nem tudhatja előre, hogyan telnek majd az első közös napjaik.


Én sürgősségi császárral szültem, nagyon megviselt a dolog, nehezen jöttem rendbe (főleg lelkileg), így hozzánk az első 6 hétben tényleg csak a szüleim, anyósom, a hugom és a sógorom jöttek, nagyon nem hinyzott volna más. Mindenki megértette, nem volt ebből probléma.

2011. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlen családtag (testvér, nagyszülő) szerintem várjon kb 2 hetet, ennél távolabbi pedig a szokásos hatot.

Az az igazság én anno nem örültem a túl korán érkezőknek. Kellemetlenül éreztem magam amiatt, hogy nem voltam felkészülve, nem tudtam megkínálni őket. És persze nem utolsó sorban féltettem a babámat. Ráadásul ő is influenza szezonban volt kicsi.

2011. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A kicsi anyukája a testvérem.

Köszi!

2011. márc. 2. 20:43
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, és nem messze vannak rokonok, szóval csak pár órácskát töltenénk a tesóméknál.
2011. márc. 2. 20:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Legtisztább, ha megkérdezed aranyosan, hogy mikor láthatjuk már a Picikéteket ? Amikor nektik jó !

Ez változó, családoknál más más a szokás, stb.

A tiszta sor, ha megkérdezed, mert lehet, hogy beakarnak otthonosodni kicsit 1-2 több hét, de az is lehet, hogy alig várja, hogy mutogathassa a "gyümölcsüket"

Mindkettő russzoul is sülhet el, hormonok is bezavarnak, összevissza gondolkozik az anya is, szóval kérdezd csak meg, de tedd hozzá, hogy nem siettetni akarod, de persze, hogy szeretnéd látni miest lehet.

2011. márc. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A tesó nálunk közeli családtag, szóval ő jöhetett már aznap. De pl. az unokatesómékhoz csak 3 hét múlva mentünk, ők is távol laktak, de mi is csak 1-2 órára mentünk, akármennyire jóban is vagyunk az eszembe sem jutott volna, hogy órákra odaállítsak.
2011. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon kész voltam, senkit nem akartam látni, az első hónapokban. 1,5-2-3 óránként szopizott a kisfiam éjjel-nappal. Aztán fájt a hasa is. Kész voltam idegileg is, minden új volt és tehetetlennek éreztem magam sokszor, csak a párom társaságára vágytam. Szóval ember függő, kérdezd meg, az a tuti.
2011. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem a tesóm már a kórházban babusgatta a fiam amíg én aludtam. Utána miután hazamentem már a második héten jött és sokáig maradt, több órát. De pl a mamám nem maradhatott csak max 1 órát. Szóval ez a köztetek lévő kapcsolat erősségén is múlik.
2011. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tesóm meg anyuék, anyósomék az első pillanattól bármikor jöhettek, unokatesómék és nagynéném megvárták a 6 hetet. Anno, 14,5 éve én 2 hetesen láttam először unokatesóm kislányát, de ott más volt a helyzet, mert nagymamámmal együtt laktak, és nagymamámhoz mentem tulajdonképp. Barátnők 8-10 hetes korától jöttek.
2011. márc. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!