Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónaposan megy el a tejem,...

11 hónaposan megy el a tejem, a fiam viszont nem fogadja el a tápszert. Mit adjak reggel és este? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Próbáltam már Mildibét, Milupát, egyik se kell, se reggel, se este, akármilyen éhes. Egyébként nem válogatós, kaját mindent megeszik, de a tápszer cumisüvegből nem kell. Vegyek 3. félét, vagy azt is dobhatom majd ki? Vagy adjak tejpépet vmikor, azt el fogja fogadni? Azt inkább reggel, vagy este? És ha reggel azt adok, este mi legyen? Egyébként reggel szopizás után eddig is kapott kenyeret, este pedig fürdés előtt joghurtot zab/gabonapehellyel vagy kölessel. De kéne valamilyen tejalapú dolog is még, mert ez a kis joghurt kevés.
2011. márc. 4. 09:10
 1/10 kisnita ***** válasza:
Próbáld ki a tejpépet hátha megeszi. Az én fiam 10 hónapos kora óta van így a tápszerrel. Először csak napközben nem itta meg, utána már reggel sem csak este és végül már este sem kellett neki. Hiába próbáltam ki szinte az összes kapható fajtát mind ment a kukába vagy öntöttem ki a kutyának. 12 hónapos elvolt és elkezdtem tehén tejet adni neki, de az sem itta meg semmilyen módon. Most úgy csinálom, hogy kap joghurtot azt elkeverem egy pici vízzel és 4-5 kanál tápszerrel. Ez még így kevés úgyhogy a gyerekorvos javaslatára kalcium pezsgő tablettát is kap napi 1/4-et. + kap tejpépet is, de nem mindig eszi meg. Gyümölccsel szoktam keverni úgy jobban megeszi. Főtt ételben viszont rendes tehén tejet teszek, ugyan azt eszi amit mi.
2011. márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Adj neki tejet.
2011. márc. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kipróbálom ma, hogy a joghurtba teszek tápszert, úgy kanalazva lehet, hogy jó lesz. Egy deci joghurthoz mennyi vizet és mennyi tápszert adjak? A tejjel még egy kicsit várnék.
2011. márc. 4. 09:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Az en fiam sem fogadta el a tapszert. En siman beletettem a joghurtjaba, viz nelkul. 1-2 kanallal bele tudsz tenni. Ugy is szoktam, hogy a banant osszetortem, igy akkor abba is bele tudtam tenni. Most mar 13 honapos, tejitalt vettunk, de azt sem tulzottan szereti, abba maci kavet tettem, igy megiszik 1dl. Ez sem sok, de tobb, mint a semmi.
2011. márc. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nálunk csak a Beba H.A sensitive vált be...mást nem fogad el.
2011. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Remélem ez a joghurtos megoldás beválik, és holnap már nem 5 órakor fog ébreszteni... Reggel próbáljak tejpépet, vagy akkor is joghurt+tápszer?

Nem tudom, hogy vegyek-e még másféle tápszert, mert szerintem nem az ízével van baja, hanem azzal, hogy nem belőlem jön :)

Köszi mindenkinek!

2011. márc. 4. 15:56
 7/10 anonim ***** válasza:
En adtam reggel, es este is tejpepet. Sajnos soha nem evett meg egy egesz adagot, ezert 2X adtam neki. Ha este kap fozeleket, abba is nyugodtan tedd bele.
2011. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kisnita ***** válasza:

Szia!

Első vagyok!

Úgy is jó ha csak a joghurtba kevered a tápszert én azért szoktam vízzel is hígítani mert magában a joghurtba csak 1-2 kanállal tudsz rendesen elkeverni. Ha hígítom vízzel akkor több is bele megy. Így szoktam becsapni :) Nem sok vizet szoktam beletenni, kb fél dl-t + a joghurt és 4-5 kanál tápit csomómentesre lehet benne keverni.

A banános megoldás is jó. Én ahhoz is szoktam vizet keverni hogy ne álljon úgy össze. Tejpépet szerintem vacsira add mert jól eltelíti és nem fog ébredni, hogy éhes. Itasd is meg utána.

2011. márc. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Tegnap este kipróbáltam a joghurtot, kb. 1dl joghurt+fél deci víz+3 kanál tápszer+zabpehely, meg is ette, de mégis felkelt 5 órakor. Bár inkább álmos volt, mint éhes, de nem sikerült visszaaltatni. Viszont a reggeli szopizást ma elhagytam, mert akkor gond nélkül megette azt, amit este, csak zabpehely helyett gabonapépet adtam bele, aztán még megevett egy fél sajtkrémes kenyeret is. Úgy tűnik a reggel rendben lesz. Remélem így estére még lesz annyi tejcsi, hogyha a vacsi után még szopizik, akkor kitartson vagy reggel 7ig. Még1x köszi, örülök ennek a joghurtos megoldásnak! Majd kipróbálom gyümölccsel is vmikor.
2011. márc. 5. 09:41
 10/10 kisnita ***** válasza:
Próbáld ki úgy, hogy estére tejpépet adsz vagy a joghurtba több gabona pépet tegyél, hogy laktatóbb legyen + utána szopi. Ha így is felébred akkor szerintem nem az éhség miatt kel. Örülök, hogy tudtam segíteni. :)
2011. márc. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!