Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokáig (~1 év) szoptató...

Sokáig (~1 év) szoptató anyukák, hogyan viselte a babátok, amikor elment a tej?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a tej nem megy el, ameddig szoptatok, addig van, mert éri inger a mellett.

A fiam 21 hónaposan elválasztotta magát, azért apadt le. A kislányom 2 éves lesz, még cicizik, ergo van tejem.

2011. márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, ha te hagytad el a szoptatást, akkor este mennyivel ment nehezebben az altatás?
2011. márc. 5. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:
szia, nekem addig volt érdemben tejem, amíg éjjel ébredt többször és cicit kért, ez kb. 18 hós koráig volt, utána már cak 1-2x ébredt, és 21 hónapos korától meg egyáltalán nem (addigra jöttek ki a fogai), egy darabig még kérte a cicit, de egyre kevesebb volt benne , és kb. 2 éves korára már nem kérte. de , őt megviselte , azóta nagyon nehezen alszik el este, van hogy egy óra is, pedig álmos, de csak forgolódik, és attól függetlenül hogy már nem cicizik, de kéri, hogy vegyem elő, és birizgálja. szóval nálunk megviselte, de ő amúgy is egy érzékeny típus. most 2 hónappal múlt 2 éves.
2011. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Én egy éves koráig szoptattam a fiamat, és utána én választottam le. Még elvittem hétfőn a dokinőhöz a kontrollra, meggyőződtem, hogy minden rendben és kezdtem is az elválasztást. A reggeli nekem könnyen ment, mivel mindig felébredt 7 óra körül, szopizott, de utána még aludt 1,5 órát és az újbóli felkelés után kapott darabos reggelit. Nekem azt tanácsolta a dokinő, hogy egyre kevesebb ideig szoptassam, mert így neki is jobb, ill. a mellemnek is. Ezt már alkalmaztam hétfő este. Nagyon picit sírdogált, de hamar elaludt. Szerda reggel nem kelt a szopi időben, így rögtön darabosat adtam neki, amit teljesen jól viselt, onnantól kezdve a reggellel nem volt gond. Este mindkettő mellből engedtem egy kicsit szopizni, hogy ne gyulladjon be, utána mindig volt egy kis sírás. Következő héten kedden adtam neki utoljára. Utána minden este elköszöntünk tőle ahogy régen is, majd letettem simán, de adtam neki cumit. Párszor visszahívott magához, megnyugtattam, de nem beszéltem hozzá. Egyre kevesebbszer kellett átmenni, és vasárnap már egyszer sem kellett. Most volt a héten 18 hós, és azóta is elalszik egyedül. Ha valami miatt zaklatott és hív, akkor továbbra is csak megnyugtatom, de nem beszélek hozzá. Van, hogy elég neki, ha csak meglát és már magától fekszik le. Ja, még talán fontos, hogy a délutáni alvásnál is ahhoz szoktattam, hogy magától aludjon el, így nem volt neki újdonság. Ami nálunk "nehéz", hogy inni kizárólag cumisüvegből hajlandó, amin a "szoptatós" cumi van. Szerencsére csak vizet iszik, de ragaszkodik hozzá. Bocsánat, ha hosszú lettem, de kívánom, hogy nálatok is könnyű legyen. A lényeg, hogy legyél határozott, és biztosítsad a gyerekedet, hogy attól még nagyon szereted őt, és bármikor elérhető vagy számára.
2011. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A reggeli szopizást 2 napja hagytuk el, az nem viselte meg. Most 11 és fél hónapos, de én is csak 1 éves koráig szeretném szoptatni. Nekünk sajnos nem megy az egyedül elalvás napközben, este viszont mindig elalszik szopi közben. Viszont tartok tőle, hogy mi lesz, ha ez nem lesz. Jó lenne valahogy elérni, hogy aludjon el a kiságyban este, de egyelőre nem tudom, hogy hogy csináljam. Még1x köszi a válaszokat.
2011. márc. 6. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!