Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 6 hónapja szültem, és...

Ha 6 hónapja szültem, és nincs mensim még, lehetek terhes? Honnan tudom, h peteérésem van?

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7 hónapos volt a babám, amikor először megjött. Szoptatsz még? Védekeztetek? Szerintem ilyenkor csak utólag derül ki, hogy volt peteérés, ha mensizel, vagy terhes vagy. De ha védekeztetek, ez még teljesen normális.
2009. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Van peteérésre teszt amit elvégezve tudod mikor van péd.

Ha még nincs mensid akkor elvileg nem lehetsz terhes, de azt hallottam hogy ez nem 100%, hogy nem lehet ilyenkor is teherbe esni.

2009. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért hiszik a nők, hogy menses nélkül nem eshetnek teherbe?

El kéne olvasni egy biológiakönyvet, ami elírj a női ciklust.

Ami úgy kezdődik először, hogy egy pete megérik, kilöködik, beágyazódik, és ha nem termékenyül meg, akkor leválik-ez a menstruáció. Aztán kezdődik előről normál esetben 28 naponta.

Tehát teherbe lehet esni első menses előtt is, hisz van peteérés, csak nem lesz menstruáció, mert terhes lesz az illető-hallottunk már nem egy ilyet...

ugyanez van szülés után is, nem tudni, mikor jön meg az első mensi, de attól még peteérés van, és ha van, és nem termékenyül meg, akkor lesz mensi, ha megtermékenyül, akkor baba lesz.

Nekem is 7 hónapra jött meg, nem védekezünk, mert szeretnénk tesót.

Ha nem akarsz babát, akkor védekezz, ha akartok, ne védekezz, és havonta legalább 1X csinálj tesztet, hogy kiderüljön, van -e baba. Én is ezt teszem.

Amúgy tesztek tényleg vannak, de szerintem jobb ha védekezel-ha nem akarsz babát.

2009. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!