Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék tippeket kapni,...

Szeretnék tippeket kapni, honnan meríthetek erőt 5 hetes babám mellett minden másra? Amikor alszik, inkább leülök netezni, mert úgy érzem pihentet.

Figyelt kérdés
Aludni sajnálom az időt nappal, máshoz meg csak estefelé jön meg a kedvem, mint pl mosogatás, házimunka. Délelőttönként egy nagy putty vagyok :DSzeretnék elkezdeni tornázni, olvasni , háztartást úgy vezetni, hogy ha betoppan valaki délelőtt ne kelljen szégyenkeznem. De erőm semmi :(
2009. febr. 18. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ezzel nem vagy egyedül!idövel majd több erööd lessz máshoz is,de még a gyerekágyas idöd sem járt le!csak légy türelmes,és ne azt csináld amit muszály,hanem azt amihez kedved van!
2009. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A háztartás meg fog várni. Foglalkozz csak magaddal! Ha netezni van kedved, akkor netezz bátran. Én is sajnáltam az időt az alvásra. Nem hittem senkinek. Egy jó hónap múlva már fájt is a derekam. Pihenj is! Néha tedd fel azért a lábad és vegyél elő egy jó könyvet! És ne toppanjon be senki! Te még "gyermekágyas" vagy! De utálom ezt a szót. Az a lényeg, hogy a kicsit ellátod és kész. A tornával pedig még ráérsz. Még nekem se mindig jön össze minden egyszerre! 3,5 hónapos kislány anyucija :-)
2009. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is pihenj, amikor tudsz, mert a szervezetednek szüksége van rá, később úgysem lesz időd. Ha ez megvan, könnyebb lesz bármi. Következő lépésként nézd meg, mit eszel, iszol, mert ez is sokat számít, a nehéz ételek, felesleges energiatartalmú italok is fáradtságérzetet, kedvetlenséget okozhatnak (mégha eszméletlen jól is esik, amikor megeszed :-) ). A következő: tervezz, újíts gondolatban, keress néhány képet itt-ott, akár új ruhákról, amiket szívesen hordanál, vagy ötleteket a lakás "új ruhába öltöztetéséről", ami inkább némi ötletességgel és munkával - nem pedig sok pénzzel - megoldható. Ezek mindig kedvet adnak!! Készíts nagy, színes képeket a babádnak, amiket cserélgethetsz, mert a kirívó formák és színek felkelthetik érdeklődését. Menni fog! Hidd el!!
2009. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 7 hónapos,de tornázni,hajjaj,semmi erőm sincs.Én nappal úgy haladok a lakásban,amikor a manó alszik,mert ha fent van,nem sok mindent enged meg nekem:-).Valahogy azért mindig van,de sokmindent csak akkor csinálok,ha apa segít,vigyáz rá,játszanak amíg én haladok.Este felé pedig nekem nem nagyon van kedvem ,mert hulla vagyok,mert egész éjjel sokat fent vagyok,a manó jól alszik,csak takargatni kell,és így estére mindig nagyon fáradt vagyok,de ez van,majd elmúlik,ill. mindig jön más.Valóban ne aggódj a dolog megvár,pihenni is kell.Én sem fekszem le napközben,mert ha alszik a kicsi,akkor dolgozom,amit kel,de azért néha elő fordul,hogy egy fél órára lecsukom a szemem.Hidd el néha azt is kell,ne aggódj valóban ezekkel mindenki így van,ha nincs segítség,akkor halad otthon úgy ahogy,az a lényeg a baba legyen az első.
2009. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem is hasonló "gondjaim vannak/voltak.Már 3 hónapos elmúlt a picur és állandóan változik a napirend....így nehéz hozzá alkalmazni a házimunkát.Általában 5-6között kel,szopizik egy óra múlva nagy nehezen visszaalszik.Utána eszem,kávézom felöltözöm és közben kicsit netezek.Majd ha sikerül el is mosogatok.Majd megint etetés kb 8-9 körül és kicsit játszunk,majd ha elaludt akkor gyorsan ha kell söprök,mosok....és a számítógép előtt pihenek.Majd 11 környékén újra kaja,s ha idő engedi akkor bepakolom a kenguruba és megyünk sétálni egy kicsit.Visszaérünk,jobb esetben alszik 1-1,5 órát és közben tudok ebédelni.Majd hasonlóan folytatódik a napunk.Én sem tudok napközben aludni,inkább hamarabb fekszem le este.a baba 19:30-20:30 között fürdik,eszik és utána szundizik reggelig.Nehézkes,de ki kell alakítanod egy rendszert,hogy 2 etetés között mit mikor csinálsz.És ha én nem tudnék leülni naponta a net elé,meg is őrülnék.Ha már nem tudok menni sehá,legalább így lássak világot.

Sok sikert :-)

2009. febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok tippeT ! :)
2009. febr. 18. 18:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!