Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás jelentke...

Szeparációs szorongás jelentkezhet 17 hónapos korban? Úgy, hogy 8 hónaposan nem volt ilyen időszakunk.

Figyelt kérdés

Kisfiam éjszaka alig aludt valamit - fogai nem jönnek, azt már ismerem, milyen az ínye olyankor, most sehol semmi, 12 foga van eddig, nemrég bújtak ki a rágói, ráadásul eddig minden fogzáskor is jól aludt.

Este már mikor leraktuk aludni, csak sírt, és sírt, és semmi nem volt jó, még az sem, ha fogtam, csitítgattam.

Éjjel már minden nézetemet félrerakva megpróbáltam magam mellé venni, hátha úgy jobban alszik, de csak elkezdett dumálni, hogy ebéd, meg redőny, meg tévét kapcsoljak... így inkább visszavittem az ágyába. Végül hajnali 4-kor aludt el, addigra szerintem teljesen kifáradt, nem pihent semmit (na meg persze mi sem).

Napközben is csak egyfolytában AJA, AJA, apától lassan már a kaját sem fogadja el, elfordítja a fejét, mondja, hogy NEM, AJA!

Eddig még nem volt szeparációs szorongása, 8 hónapos kor körül is megúsztuk, de ettől függetlenül elképzelhető, hogy ez nála most jelentkezik?


2011. márc. 6. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Esetleg nem volt beteg mostanában?

Az én kislányom amikor beteg volt 1 hétig,ugye állandóan velem volt,hozzám bújt mindig,és amikor meggyógyult akkor sem fogadott el senkit,nem maradt el senkivel,apa még a játékait sem foghatta meg nemhogy etetni....

Azt nem tudom,hogy szeparációs szorongás volt-e,vagy a betegsége után kötődött annyira hozzám.

Nálunk ez kb 3-4 hét volt.Kitartás!!!

2011. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem volt beteg. :(

Nem tudom, mi ez, mert szegényt nagyon sajnáltam az éjjel, hogy valamiért nem tud aludni - látszólag ok nélkül.

Vagy csak front van???

Azért köszi a választ!

2011. márc. 6. 17:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem a kérdésedre válaszolok,de nálunk is ez van :-S
2011. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lehet, nálunk még mindig tart, most 20 hónapos. :)

[link]


Én nem bánom, hogy most egy kicsit bújósabb, anyásabb, mert hamarosan úgyis önállóbb lesz, egyre kevesebbszer lesz igénye rám/ránk.

2011. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, olvastam már ezt az oldalt. Csak ott is azt írja, hogy másfél éves korban ÚJRA előjön. De hát nekünk nem is volt eddig... ráadásul tényleg elég rosszul érint, hogy a nem egész 6 hetes korától kezdve az éjszakákat gyönyörűen átalvó kisfiam egyszer csak "megmakkan". Tény, hogy elkényeztetett bennünket eddig, mert az éjszakáink mindig olyanok voltak, mintha nem is lenne gyerekünk.

Most meg ez az állandó AJA, AJA, AJA.. fúúú, nem egyszerű!

2011. márc. 8. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:
szia, persze hogy lehet. a 8 hónap csak egy átlag, a barátnőméknél se volt ennyi idősen, aztán 15 hónaposan előjött. nálunk meg nem 8, hanem 5 hónaposan jött elő, és másfél éves korig tartott folyamatosan. szóval ez a 8 hónap, ezt nem kell véresen komolyan venni.
2011. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ojjé, köszönöm szépen, akkor ezek szerint tényleg lehet ez a ludas...

És van erre valamilyen jó módszer? Hogy hogyan lehet kezelni ilyenkor a gyereket? Érdekes egyébként, hogy ha valahová el kell mennem, akkor nem nyüfög, simán itthon marad apával, sőt, még integet és köszön is, mikor megyek el, vagy éppen elmegy a mamával sétálni úgy, hogy én itthon maradok, szóval így nincs gond.

Csak ez, hogy a kaját a saját apjától nem kéri, meg ezek az éjszakai mizériák.

2011. márc. 8. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!