Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák segytenétek? Hányás...

Anyukák segytenétek? Hányás hasmenés vírusa van a kisfiamnak amit bele tudok nyomni teát az is ki jön alul éjszaka felébresszem inni?

Figyelt kérdés
tegnap este és éjszaka 2szer hányt azóta nem ,de a hasa megy voltunk orvosnál adott deadolonetta kúpot és normafloret attól félek hogy kiszárad ti hogy mit csináltok ilyenkor ?8hónapos
2011. márc. 7. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Jaj szegény! :(

Hát ebben a korban extrán oda kell figyelni.

Fontos, hogy tud itatni, de próbálj ki több folyadékot, mert ilyenkor van úgy pl tea kimegy, de sima víz bennmarad.

Ha úgy érzed gáz van akkor inkább hívd az orvost.

Kitartás!

2011. márc. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. kisebb adagokban adj neki és többször, nehogy hányingere legyen. Hideg tea (de azért ne túl hideg) vagy víz a legjobb. Esetleg egy kicsi csipetnyi sót tehetsz az innivalójába, de ne sokat. Így nem szárad ki.
2011. márc. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Néhány percenként egy evőkanál vizet/teát adj neki - ilyen kis mennyiségben biztosan bentmarad!
2011. márc. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hányinger ellen nagyon jó a kóla. Ki kell keverni a szénsavat belőle, és azt itatni vele, persze nem literszámra. (Hein Pál kórház honlapján olvastam, és sokaknak bejön)

egyebekben az előttem szólókhoz csatlakozom, sűrűn kell megkínálni teával, vízzel, egyszerre keveset igyon.

a kúppal vigyázzatok, mert kábít, ha beadod neki, ne hagyjátok egyedül.

ne aggódj, ha az elkövetkező napokban nem fog enni, nem szabad erőltetni az ételt, a folyadék fontosabb. Viszont, ha nem marad abba a hányás, azért ma is elvinném a dokihoz.

2011. márc. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hasmenésre mondtam volna a mézet, de látom, még pici a babád.

A banán viszont nagyon jó, nekünk is ezt ajánlották, amikor a keresztfiam elkapta ezt a hányós, hasmenéses nyavaját.

Akár pár percenként kiskanállal itasd, hogy ki ne száradjon, az a legfontosabb! Étel-italt is csak pici mennyiségekben adjatok neki.

2011. márc. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Plusz, ha a hányás elmarad, és már csak a hasa megy, akkor nem fog kiszáradni. Ügyeletes orvos mondta egyszer ezt nekem, mikor kislányom egy délután alatti sokadik fosis pelusa után berohamtam vele az ügyeletre, a kiszáradás miatt paráztam. Azt mondták, ha csak a has megy, akkor nem fog kiszáradni.
2011. márc. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat,nagyon aranyosak vagytok!:)ma egész délelött nem volt hányás csak hasmenés de csak miútán beadtam a kúpot ,eszegetett is banánt almával meg evett egy kis tápszert is,én marha meg próbáltam neki adni egy kis fött krumplit és kijött belőle minden utálom magam:((gondoltam hátha megfogja a hasát iszogat ma kb 3dl folyadékot ivott eddig plussz a tápszer szerintetek az elég?mennyi az afolyadékmnennyiség amitt meg kell innia hogy ne száradjon ki?rettegek hogy korházba kerülünk..
2011. márc. 8. 14:08
 8/8 anonim ***** válasza:

ne rettegj, csak itasd. Akár ne is egyen semmit, vagy csak azt, amit elfogad. Ha iszik egész nap, nem fog kiszáradni.

Viszont a hányás elleni kúpot ne add neki, csak hányás esetén!!!! Az nem jó, ha beadod a kúpot és úgy eszik. Kapjon szépen folyadékot, ha elfogadja a tápszert, akkor azt. Ez bőven elég, hogy ne száradjon ki. Vagy ha esetleg már eszik bulátát, kölesgolyót, vagy valami ilyesmit, akkor azt adj neki, arra mégtöbbet fog inni.

a hányinger ellen inkább próbáld ki a kólát kicsi mennyiségben.

2011. márc. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!