Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babámat várom, mire...

Első babámat várom, mire számítsak anyagilag költségek tekintetében havolnta, ha már meg lesz a baba. Értem ezalatt a pelust, vitaminokat. Tudom, hogy a határ a csillagos ég, de én mégis azt kérdezném, mennyit költetek ezekre havonta?

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 200E Ft-ot költöttünk babadolgokra,ebből persze a nagyrésze gyógyszertári,pl: mellszívó,cumik,stb...Először semmiképp nem érdemes sokmindent (ruhát)vásárolni,mert hamar kinövi a csöppség.Nekem 5-5 db rugi,és kombidressz volt,mostmár több,és persze nagyobb méretűek.Szerintem addig amíg picik,nem kell csomó mindent összevásárolni,mert ki sem használja.Pelenka nekünk a Libero jött be,jó nedvszívó!Ha van egészségügyi kártyád,akkor arra vegyél,így sokat megspórolhatsz.Mi azon veszünk minden baba dolgot,pl: pelus.Persze azért van amikor nem bírom megállni,hogy ne vegyek valami újat Neki,ez persze ruha,de akkor mindig egy számmal nagyobbat,és akkor tudom,hogy az jó lesz neki egy darabig. :) Nekünk havonta kb: 8000Ft megy el a babára,de van amikor több.Törlőkendőből nem elég 2x72 db-os! :)))

Sok Boldogságot a leendő babucihoz,jó egészséget!Mennyi van vissza a szülésig?

2,5 hós anyuka

2009. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egész GYESem őrá megy el :)
2009. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj majd oda a szoptatásra, olvass utánna a problémalehetőségeknek, nehogy úgy járj mint én, hogy tápszeres kiegészítésre lesz szükség, amitől viszont át is szokik a cicről a tápszerre. Ez kb havi 10ezer ft plusszköltség. Bár ha szoptatsz, az is egy kicsit plusszköltség, hogy másként kell étkezned a mindennapokban, változatosan, egészségesebben, és ugye az egészséges kaják drágábbak:)
2009. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pelus: attól függ milyet veszel, vagy amikor akciós, akkor veszed-e. Nekünk napi 5-6 pelus megy el, az kb két nagy csomag Libero, de nem tudom egy hóra leosztani, 7-10000 Ft.

Kell kb 6-7 csomag popsitörlő. 500 Ft-ot, ha számolsz, az 3000-3500 Ft.

Mi Sudocrem-et vettünk, 250 gr-os, 2600 Ft volt, ez elég sokáig elég.

Az elején rengeteget költöttem hasfájás elleni szerekre, most már szerencsére ezt nem kell számolnom, de az első 3 hónapban vagyonokat hagytam a gyógyszertárban.

Ruha: turiban vásárolok általában, mert nem éri meg újat venni; meg ismerősöktől is kaptunk rengeteget, így ezt sem tudom kikalkulálni. Egy-két body mindig kell újonnan, a többiből jó a turis is.

További gyógyszerek és társaik: jó, ha van otthon lázcsillapító, glicerines kúp, lázmérő,... De szintén nem tudom, h mennyibe kerül (szerencsére nem sokszor alkalmazzuk).

Bébiétel kb 200 Ft egy üveg (ha azt veszel. Ha nem, akkor gyümölcs, zöldség, hús,...), tea (amit mi iszunk) 600 Ft körül van; van itthon pár üveg bébivíz, de amúgy forralok. Ha folyadékkal sterilizálsz, akkor egy üveg 1300 Ft körül lehet vagy már több (Chicco), nekem szerencsére van mikrós sterilizálóm.

Ha tápszerezel, akkor az rengeteg pénzt emészt fel, nekünk 2024 Ft egy doboz, ami kb 5 napig elég. Ehhez jön még cumi, cumisüveg, c.üvegmosó kefe, előke, játékok, csörgők, rágókák, fürdető: mi Johnson-t használunk (sárga kupakos), ez kb 850 Ft, egy hónapig elég; vitaminok, ...

Nagyon sokszor lehet pluszköltséged, egy betegség v bmi más miatt, szóval nem hiszem, h le tudnám írni, mennyi az az annyi. Sok. Szerintem 30 ezer így is van nekem simán, de még nem számoltam össze!

Lehet, h nem írtam mindent össze, de ez jutott most eszembe.

Ahogy nő a gyerek, valószínű úgy lesz egyre több a költség is.

2009. febr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Most vagyok a 18.hétben, tudom még addig rengeteg idő van, de egyre jobban aggódok, hogy meg tudjuk-e majd anyagilag oldani, hiszen minden olyan drága. De azért pozitívan állok hozzá. Minden jót Nektek!
2009. febr. 21. 13:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha tudsz szoptatni, akkor valamivel olcsóbban megúszod.

Ha tápszeres lesz a babád, sajna az nem kevés pénz.


Nekem nem volt tejem, így tápszeres volt a kisfiam. Amíg csak tápszert kapott, havi 16 ezer ment csak a tápszerre.


Popsikrémet, fürdetőt ír fel a gyerekdoki, ami jóval olcsóbb, mintha a gyári kencéket vennéd. Nekünk ezek havi 1000-1500ból megvoltak.


Popsitörlőből érdemes többfajtát kipróbálnod, nem mindig a legdrágább, legmárkásabb a legjobb. Nekünk a DM zöld popsitörlője jött be. Ebből a 4csomagos kiszerelést vesszük, havi 2 adagot. Ez 8*80 db, ami bőven elég egy hónapra, hisz átlagban 6 csomag fogy el. Ez 3000 Ft-ból megvan.


Pelenka... Na ez a legkényesebb.

Nekünk a Rossmannos Babydream jött be. Végig gumis, olcsó, sosem folyt ki belőle semmi, nagy a nedvességszívó képessége. Ebből egy csomag 2199 Ft, ha akciós, akkor 1900.

A Libero, Huggies is jó, de ezek drágábbak, és nekünk nem szívott annyi nedvességet, mint a BD pelus.

A Pampers drága és sz@r. Nekünk nem jött be, kivágtam a kukába!


Cumi, cumisüveg.

Nekünk több cumiüsvegünk volt, és sterilizálónk. Ezeket kaptuk ajándékba, nem tudom pontosan mennyi, de drága.

Cumisüveg darabja (Avent) 1200nál kezdődik, és a mérettel nő az ára is. Nem érdemes az olcsó párszáz forintos cumisüvegeket megvenni!

Cumiból is van többféle. Nekünk a MAM és Avent jött be. 800tól 1300ig vannak ezek a márkák.


Ezek csak alapdolgok. De emellett még van pár dolog.


Vitaminon nem tudom mit értettél. Én kisbabának nem adtam, mert a tápszer eleve tele van vitaminnal, anyatejes babának meg megy a tejen át az anyukától.


Most 11hós, vettem neki Cebion cseppet, de csak hetente párszor kap belőle, ez 8-900 Ft volt.



Ja, és érdemes otthontartanod majd lázcsillapító kúpot is! 1000ft alatt vannak, de a Germicidet a doki is felírja.


Aztán eszembe jutott még a babafülpiszka, lázmérő, vattakorong.



Pontosan nem tudom eleinte mennyi ment el a babára, de nem kevés! Nálunk a tápszer volt sok, pelusból és popsitörlőből viszonylag olcsón kijöttünk.

Esetleg a nagyszülők vehetnek havonta pelust, vagy popsitörlőt 1-1 csomaggal, hidd el, az is nagy segítség!

2009. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszod! Jó egészséget!
2009. febr. 21. 13:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz szoptatni, havi 10-ből kijön.

Kell pelenka, ez eleinte több, elmegy napi 6-7 db, számolj 50 ft/db-al, később elég lesz 4 db/nap.

A popsikrém 3000 ft, ebben van 2 tégely popsikrém és 4 tégely fürdető, ez elég legalább 3hónapig. A popsitörlőn is lehet spórolni, nem kell 13 ft/db áron venni, én tescost használok 5ft/ db, és tökéletes. pisis pelusnál nem kell, csak reggel egyszer áttörlöm, és ha kakil. Így ez is sokáig elég.

Most hogy már eszik is, van bébiétel otthon, 200-300 ft/ üveg, de ezt a család veszi többségében.

Úgyhogy én azt mondom havi 10-ből ki lehet hozni.

A tápszerhez annyit tudok hozzátenni, hogy fél évig támogatott, utána igen drága.

De ez csak a baba havi ellátása, az hogy előtte mennyit kell rákölteni, az másik dolog. Ha használtan veszed, olcsóbb, ha újonan drágább. De legalább 100.000-et számolj rá.

2009. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi kb.30-40 ezer ft-ot költünk havonta.Ebben nincs benne,ha vmi játékot vagy nagyobb dolgot veszünk neki.
2009. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!