Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba és szobakutya?

Kisbaba és szobakutya?

Figyelt kérdés
A közeljövőben már szeretnék kisbabát a párommal. Jelenleg van egy yorki szobakutyusunk, aki a lakás bármely területén közlekedhet. Az lenne a kérdésem, hogy milyen változásokra lesz szükség a kutyával kapcsolatban, ha jön a baba. Elajándékozni nem szeretnék / a párommal ezen közös véleményen vagyunk/, mert már két éve nálunk van, és igazi családtagnak számít. Várom azok hozzászólását is, akik hasonló helyzetben voltak- vannak.
2011. márc. 16. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem különösebb változtatásokra nincs szükség, hiszen nincs akkora egy yorki, hogy feldöntené a kiságyat, vagy fel tudjon a babához ugrani.

Annyi, hogy ezentúl gyakrabban kell kezet mosni és ne öleld magadhoz a picit, ha a ruhád kutyaszőrös, de ez nyilvánvaló. :)

2011. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!Nekünk is yorkink van és jelenleg 7 hetes terhes vagyok.Meg sem fordult a fejemben hogy elajándékozzuk.

A yorkiknak nem hullik a szőre szerencsére.Én semmit nem csinálok másképp mint előtte.Eddig is figyeltem a higiéniára.Többször felmosok fertőtlenítek,a kutya dolgai is eddig is hetente ki lettek mosva,a játékait is mindig átmosom fertőtlenítem,ugyan úgy ápolom, fürdetem,fésülöm.

Ugyan úgy kapott féreghajtót, vitamint,dokihoz is vittem,semmi különöset nem mondott amire vigyázni kellene.Nálunk is másfél éve van,egy légtérben lakik velünk,nem koszos vagy igénytelen.Persze a sűrű kézmosás nem árt,de komolyan én mikor nem voltam terhes akkor is kezet mostam kutyázás vagy bármi más után.Nem hiszem hogy aggódnod kellene.A gyereknek meg jó lesz a kutya társasága,ez biztos.Minden gyerek imádja az állatokat.Akinek nincs,annak majd lesz,mert a gyerek előbb utóbb felteszi a kérdést...Kaphatok kutyát,macskát,teknőst stb...

Szóval nyugi,szeretgessétek a kis yorkit és hajrá a babához:)

2011. márc. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!A Yorkival egyszerű a dolgotok, mert nem hullajtja a szőrét, úgyhogy szerintem a lehető legjobb helyzetben vagytok. Akkor kell egy kicsit jobban figyelnetek, ha megszületik a baba és hazaviszitek. Ne érezze azt, hogy háttérbe szorult, mutassátok be neki a kicsit, hogy ne nagyon legyen féltékenykedés. Nekünk labradorunk van és lakásban lakunk. Az, hogy hullik a szőre, enyhe kifejezés:)) Nálunk babakerítéssel lett kettéválasztva a lakás, így arra a szőnyegre nem mehet a kutya, ahol a gyerek (8 hónapos) játszik. Ez inkább azért van így, hogy ne kelljen minden napunkat porszívózással, csutakolással kezdeni azon a részen, ahol a gyerkőc játszik. Féltékenységgel kapcsolatban pedig csak annyi, hogy pár napig bekakilt a kutyánk, de aztán megszokta az új helyzetet és mára már imádják egymást a gyerekkel.
2011. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk Havanese-ünk van, és 28 hetes terhes vagyok. Semmilyen különösebb változás nem fog történni, mivel nem hullajtja a szőrét, nagyon jó, szófogadó kutya. Talán csak annyi változás lesz, hogy leszoktatjuk az ágyban alvásról, ill hogy megtanítjuk majd arra, hogy ne nyalja arcon, meg kézen a babát, és persze a higiéniára is kicsit jobban figyelünk majd. Ne aggódj, emiatt nem kell kipaterolni a kutyát. :)
2011. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk kistermetű keverékünk van, és egy egyéves fiunk. Meg se fordult a fejünkben, hogy elajádékozzuk a kutyát. Amikor a szülés után hazajöttem, megszagoltattuk vele a babát, és közöltem, hogy ő az enyém. A szobájába nem mehet be semmilyen körülmények között. A rangsor felállítása és megtartása nagyon fontos, főleg egy önfejű yorkinál, ami könnyen haraphat. Nagy baj is származhat abból, ha a kutyával egyenrangú családtagként bántok, nem pedig a rangsor utolsó tagjaként. Ha nem vagytok biztosak a dolgotokban, akkor érdemes ezt a kérdést feltenni az Állatok/Kutyák kategóriában is, illetve kutyaiskolába vinni a kutyust.
2011. márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Attól, hogy családtagnak tekintjük a kutyust, még tudja, hogy hol a helye, és hogy mit szabad, ill. hogy mit nem. Meg lett nevelve, páromnak köszönhetően, és ha olyat tesz, vagy nem azt amit mi mondunk neki, akkor meg is van büntetve. Tisztában vagyok vele, hogy ha majd meg lesz a baba, akkor persze hogy ő lesz az első helyen, és utána jön csak a kutya, de van annyira okos, hogy ezt meg lehet vele értetni. Elég hasznosak voltak az eddigi hozzászólások, várom azért a továbbiakat is, biztos azok is a hasznomra lesznek.
2011. márc. 16. 13:26
 7/7 csill79 ***** válasza:
Nekem csivavám volt.Imádtuk mind a ketten,de amikor haza jöttünk a babával,elkezdett idegesíteni.Én váltig állítottam,hogy nem fogom oda adni senkinek,meg majd megoldom,nem is értettem azt aki oda adja.Azt hittem majd imádják egymást a picivel és tök cukik lesznek.Hát nem.A kutya ugatott ha sírt a baba,Én ki voltam nagyon a hormonok meg minden.KB 1 hét után anyumékhoz került,de nem bánom,mert a baba egész nap a földön van és nem lennék nyugodt soha.Meg hát levinni sem tudtam volna és energiám se lett volna a kutya lelkivilágával foglalkozni,hogy ne legyen féltékeny.Jobb így mindenkinek és Anyukámék imádják!
2011. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!