Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a spenótot csak heti...

Ha a spenótot csak heti egyszer lehet adni, és a fiam csak fél üveg bébikaját eszik meg, akkor a maradék felet dobjam ki, vagy adhatom neki másnap?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos. Köszi
2009. febr. 23. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
24 óráig tarthatod a hütőben felbontás után de tovább már nem.
2009. febr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy dobd,nyugodtan oda adhatod neki.
2009. febr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, tudatlan vagyok, miért csak heti egyszer lehet adni...?
2009. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
igen ez engem is érdekelne miért csak 1x lehet adni?
2009. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
tényleg csak egyszer ehet egy héten spenótot? Mi még nem tartunk ott, de ilyet még nem is hallottam. Jó, hogy írod! Bár én biztos, hogy nekiadnám másnap a másik felét, nem hinném, hogy baja lenne tőle. tulajdonképpen az így egy adag, még ha két részletben eszi is meg.
2009. febr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
szerintem nem lesz baja, ha két napig ugyanazt eszi. Az meg hülyeség, hogy csak heti 1X kaphat. Az a májnál van így!!!
2009. febr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
beirtam a keresőbe hogy spenót ott a válasz:-)
2009. febr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, másnap még odaadhatod.


Googgle-ban találtam, az utolsó pár válaszolónak:

"A spenót leveleiben triterpén-szaponinok, betain, vitaminok, oxálsav, nitrátok találhatók. Leggyakrabban főzeléknövényként vagy salátaként használják fel, iparilag pedig klorofill előállítására. A leveléből készült szerek az emésztésre (a hasnyálmirigy-elválasztásra és az epeképződésre) jó hatással vannak, valószínűleg a szaponinok miatt. A talajtól függően nagy mennyiségű vasat tartalmazhat, azonban ennek nagy része nehezen felszívódó formában van jelen, és az oxalátok is gátolják a felszívódását. Magas oxalát- és nitráttartalma miatt nem szabad túl sűrűn fogyasztani."

2009. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így igaz, ahogy az előttem szóló írja. Amúgy minden jóra való babszakácskönyvben benne van, hogy heti egyszer kaphat a baba a magas oxalát tartalma miatt, és ha főzöd neki, akkor sem szabad a levével higítani a főzeléket, hanem a krumpli főzőlevével kell.

A kérdésre válaszolva, mikor az enyém nem evett meg teljes adagot, másnap oda adtam neki, ha nem finnyás a baba másnap is megeszi ugyanazt. Semmi baja nem lesz tőle, hiszen ez egy adagnak felel meg.

2009. febr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!