Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18hónapos kisfiam nem mond...

18hónapos kisfiam nem mond szinte egyszótsem nincs még lemaradva? ,? mama meg csip-csip és ennyi, de mindent megért bármit kérdezek, mutogat!?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Eleve a fiúk később kezdnk beszélni általában... Különben, ha megért alapvető felszólításokat, meg tudja magát értetni veletek, nincs semmiről se lemaradva... 3 éves koráig bármikor elkezdhet beszélni.
2011. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha azt mondja, mama meg csip-csip, akkor az már 3 szó :)

Nem kell aggódnod, jön majd a többi is, talán előbb mint hinnéd :)

2011. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22 hónapos kisfiam ennyit mond: anya( de csak ha mérges), ka-ka-ez a hinta, kot-kot- csirke, mam- cumi.
2011. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én 18 hónapos kisfiam sem beszél. Utánozza a kutyát, kacsát, csacsit, meg néha csak úgy magának mondogatja, hogy ma-ma, meg pa-pa. Ennyi. De én már nem foglalkozom ezzel, állítólag az ilyen gyerekek később szinte egész mondatokban kezdenek majd beszélni. Én egész nap magyarázok, énekelek, mondókázok neki, a többit rábízom.
2011. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát remélem de imerek olyanokat akik már olyan sok szót tudnak mondani és olyan rossz hogy az én kisfiacskám meg nagyonkeveset.
2011. márc. 22. 09:37
 6/9 kisnita ***** válasza:

20 hónapos kisfiam van, ő se sok mindent mond...

Apa, baba, mama, hinta (de csak néha) Tyabi-Tyabi-Tyabi mikor szólok az apjának, hogy Csabi akkor ő is mondja :D Enyim, ezt issss, ajutó. Ennyi az össz. szókincse.

Tegnap voltunk "ovodázni" egy barátnőmnél, a kislánya 1 nappal fiatalabb a fiamnál, ő már mondatokban beszél, fecseg egész nap, énekel, verset mond. Fel is vettem videóra ahogy énekelt, olyan édes volt :) Ott volt a szomszéd kisfiú is, ő majdnem egy hónappal idősebb a fiamnál ő két szót mond: vava (kutyára) meg mammam (kajára). Szóval nem vagytok lemaradva!

Minden baba másképpen fejlődik, a párom is szokta kérdezgetni, hogy mikor kezd már el beszélni a fiunk. Mindig mondom neki, hogy majd a saját maga idejében elkezdni, különben is ne várja annyira mert úgy is lesz olyan időszak mikor majd a csendesebb időket fogja emlegetni :)

2011. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, nem vagytok semmiről se lekésve, a lányok hamarabb beszélnek általában a fiúk később, majd behozza. Barátnőmmel egyidősek a gyermekeink 22 hónaposak, az enyém (lány) már szinte mindent beszél, barátnőm kisfia kb.10 szót, majd megindul a mondókája. Az egyik unokatesóm 3 éves koráig nem nagyon szólalt meg, már orvoshoz vitték volna, aztán egyik napról a másikra elkezdett beszélni, na azóta is nagy dumás:)
2011. márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az én kisfiam 3 éves koráig csak pár szót mondott, és utánozta az állathangokat. Már nagyon aggódtam, aztán elmúlt 3 és elkezdett beszélni, most 3 és fél éves, és folyamatosan dumál. Ne aggódj, és ne erőltesd, csak néha próbáld meg direkt nem megérteni amit mutogat, de csak addig, amíg nem lesz tőle nagyon ideges. Nálunk ez működött!
2011. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 14 hónapos,de ő sem mond még sok mindent.

Ana,apa,oppppppáááááááá(ez a hoppá),nem,de,te.Ennyi.

Amúgy megérti amiket mondunk neki.

Én 8 hónapos koromban már pofáztam rendületlenül,hát a fiam nem rám ütött:)))

2011. márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!