Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan juthatnék pneomococcus-...

Hogyan juthatnék pneomococcus-elleni oltáshoz?

Figyelt kérdés
A kislányom ma fogja megkapni a 3 hónapos oltásokat. Előbb hívtam a védőnőt, és azt mondja nincs nekik pneomococcus-elleni vakcina. Én ezt nem értem! Én már az első vizsgálatnál/mérésnél bejelentettem igényemet az oltásra. Ráadásul a környezetemben már több hasonló korú baba megkapta. Hogy is van ez? Máshol is hiány van az oltásból?
2009. febr. 25. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
erről a gyerekorvossal beszélj, ne a védőnővel! olyan ninsen, hogy nincs oltás:-) Amúgyén is feliratkoztam a listára, hogy majd kérjük. Most fogjuk megkapni,majdnem 6 hónapos már a gyerkőc. A mostani vizsgálatnál mondta a doktornő, hogy időpontot kell kérnem, és adott egy telefonszámot. Ez azért kellett nálunk, mert egy faluban lakom, és azt mondta, itt az oltást nem adhatja be, hanem a hozzánk közeli városban egy helyen. Ott kell időpontot kérnem, és ilyenkor az összes gyerek egyszerre kapja meg. Szerintem az orvossal beszélj ezügyben.
2009. febr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az utolsó oltásnál volt hiány, de 2 hét múlva megjött az utánpótlás és azt is megkapta!Szerintem szólj neki még egyszer és mond meg neki hogy hívjon fel ha megérkezett az oltás!Nekünk is úgy telefonált, hogy mehetünk az oltásért!Remélem a te védőnőd is ilyen rendes!
2009. febr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj az én lányom már 9,5 hónapos és még ő sem kapta meg. A barátnőm gyerekorvos. Neki az a véleménye, hogy minél később kap egy baba oltást annál jobban erősödik az immunredszere. És annál kevesebb ismétlő kell. Én is majd csak egy éves kora után adatom be neki, mert a dokinénik is ezen a véleményen van. A bárányhimlő oltásról is most derült ki hogy majd 13 éves kor küröl kell kapni még egy emlékeztetőt, vagyis azon kívül hogy az oltóanyagot a szervezetbe juttatják színte semmi haszna. Ugyan úgy elkapja a gyerekek 90%-a oltás mellett is, és az hogy enyhébb lefolyású nincs tudományosan bebizonyítva. A Pneuno vakcina pedig rendelkezésre kell hogy álljon, az más kérdés hogy az ovosok többsége szeret ezzel üzérkedni. De egy három hónapos babának még bőven elég a kötelező oltás, nem kell más idengen ellenanyaggal mérgezni őt. Ez alól azok a babák kivételek aki közösségbe kerülnek vagy sok testvérgyermek van a családban.
2009. febr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia .Valóban hiány van az oltóanyagból,legalábbis Kecskeméten igen.Mi sem kaptuk meg bár volt időpontunk a 4 hónapos kötelezővel adták volna be.Nekem azt mondta a doki várjuk meg a 7 hónapot,mert akkor már csak kettő kell és addigra hátha rendeződik a hiány.Most telefonált,hogy van és 2 hét múlva,ha betöltötte a 7 hónapot mehetünk is érte.Adott időpontot.
2009. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is ma kellett volna kapni, de nálunk sincs oltóanyag, így valószínűleg egy hónap múlva... vagy akkor sem?
2009. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!