Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az a név, hogy Aruna, milyen...

Az a név, hogy Aruna, milyen eredetű, és mit jelent?

Figyelt kérdés
Bár gondolom, hogy valami keleti név lehet, mert kedvenc énekesem, Kowalsky így nevezte el a kisfiát. És Kowa eléggé krisnás, keleti stílusú/vallású.
2009. febr. 26. 08:57
 1/8 anonim válasza:

Ezeket találtam:

-a tengerek hettita istennője

-az indiai hajnal istennő

-"Krisna kedvteléseinek fuvolája három ujjnyi hosszú, s indraníla drágakövek díszítik. Két végén aruna drágakövek [rubinok] ragyognak csodálatosan, s közöttük a fuvola gyémántoktól lángoló arannyal van bevonva. Ez az áldott fuvola, amely boldoggá teszi Krisnát, transzcendentális ragyogással tündököl kezében."

-Az Éjlányok egyike, a niamoo Sidha egyik lánya.

2009. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi, ezeket nem is gondoltam volna.... :D:D
2009. febr. 26. 09:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért elég fura, hogy kisfiú kapta ezt a nevet, ha mindegyik fentebb írt eredetmagyarázat női jelentésű...

vagy csak nekem fura ;) ???

2009. febr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
XD Ezt figyeltem én is.... de én úgy tudom, hogy kisfiú, és nem kislány...de lehetséges, hogy rossz infokat kaptam :D
2009. febr. 26. 09:29
 5/8 anonim válasza:
Arjuna (Ardzsuna) egy történelmi személyiség, hadvezér, nagy íjász. A Mahábháratában őt tanítja Krisna, különféle erkölcsi kérdésekről beszélgetnek a nagy háború előtt.
2009. nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

02-26 09:20 -as vagyok, így azért már érhető :)

köszi, ma is tanultam valamit

2009. nov. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, így már legalább tudom, hogy nem lány nevet adtak a fiuknak:P

köszi:D

2009. nov. 28. 12:50
 8/8 anonim ***** válasza:
De ha Aruna, és nem Ardzsuna, akkor az lánynév.
2009. dec. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!