Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlős kisfiamat mikor...

Bárányhimlős kisfiamat mikor fürdethetem normálisan, meddig kell hintőporozni?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam egy hete bárányhimlős. Nincs rajta sok pötty, kb. 50 db "csak". Kaptunk rá mentolos hintőport ill.Fenistil cseppeket +Zoviraxot. Elfelejtettem megkérdezni meddig kell adnom a gyógyszereket ...Már varasodnak a pöttyök. Meddig kell kenegetni ill. mikortól használhatom újra a testére és a fejére a gyógyszertári fürdető kenőcsöt? Már nagyon száraz a bőre!
2011. márc. 30. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A bárányhimlős gyermeket szabad fürdetni



A bárányhimlő rendszerint magától gyógyuló fertőzés. Szövődmény nélküli esetekben láz- és viszketés csillapításra, bakteriális fertőzések megelőzésére kell törekedni. Tévhit, hogy a bárányhimlős gyermeket nem szabad fürdetni. A tisztasági fürdőt mindennap - akár többször is - el kell végezni, de lehetőleg tusolás (és nem áztatás!) formájában. A bőrről a nedvességet le kell itatni puha törölközővel, dörzsölés nélkül. A hólyagokat nem szabad bekenni rázókeverékkel vagy más krémmel, kenőccsel, mert az így létrehozott vaskos pörkréteg alatt baktériumok telepedhetnek meg súlyos bőrfertőzést okozva.


[link]

2011. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
bocsi kedves kérdező,hogy nem a kérdésedre válaszolok,nekünk 1 éves ikreink vannak,és tesóm 10 éves kislánya himlős,félünk,hogy el fogják kapni,mert a pöttyök előtt két nappal,még játszottak együtt.Ate babád hogy kapta el?
2011. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Természetesen fürdetem naponta többször , rövid ideig.Nem ezt kérdeztem! Gyógyszertári fürdetővel szabad-e már? A használt szereket pedig a doktornő írta fel!

2nak üzenem: Az ovis lányomat beoltattam, de a kisfiamat még nem lehetett és a kislány hozta haza valószínűleg az oviból vagy mi, amikor mentünk érte. Akkor fertőz, amikor még nincsenek hólyagok. 14-21 nap a lappangási ideje. Szerintem oltasd be, mert szörnyű betegség! Napok óta nem eszik (szopizik csak), nem alszik, dobálja magát, egész nap sír.

2011. márc. 30. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!