Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás bőrkiütést okozhat az...

Ekcémás bőrkiütést okozhat az aranyfülbevaló?

Figyelt kérdés
Kislányomnak ekcémás foltok vannak a hasán, térd- és könyökhajlatán. Ha az aranyra allergiás lenne, akkor ugye a fülénél lennének kiütések?
2011. ápr. 1. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az arany eleve nem okoz allergiát. Azok, akiknek fémallergiája van, nyugodtan viselhetnek arany ékszereket. Különben sem ekcémás kiütésekben jelentkezik a fémallergia, hanem viszkető hólyagokkal azon a helyen, ahol a fém a bőrrel érintkezik (én is allergiás vagyok mindenre, de az arany gyógyít).

Mennyi idős a kislányod? Miket kap enni? esetleg tehéntej, tápszer vagy tejpép?

2011. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. ápr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ekcéma és a fémallergia nagyon különbözik.Nekem nagyon erős fémallergiám van,de ez az aranyra nem vonatkozik.Van fülbevalóm,láncom,gyűrűm,órám.DE bármilyen nikkel,vagy króm van rajtam egy óránál tovább,akkor kisebesedik és gennyedése,véres hólyag lesz rajtam.Ez a farmer gombjára is igaz.Ezért cserélem rögtön.Az ekcéma az száraz dolog és nem gennyedéses.
2011. ápr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Erős fémallergiás vagyok, és egy makacs, nem beletörődő fajta.

Nem akartam elfogadni, hogy ez a betegségem, és sokszor akkor sem akartam levetni a kedvenc ékszereim, mikor már húsom is kint volt... Aztán feladtam, de a kiütések mindig visszatértek. Elmentem dokihoz, azt mondta, ha nem erőltettem volna, nem lett volna baj, de így olyan szintre jutottam, hogy elég pár perc, és jön a pirosság, a viszketés. Az arannyal nem volt baj, minden mással igen. Aztán muszájból elvállaltam egy melót, ami tele volt fémmel. Összeszorított fogakkal, de el kellett vállalnom. Majdnem kórházba jutottam, mert pár napon belül az egész testem egy vöröslő duzzanattá változott, és alig tudtam felkelni az ágyból, mert a talpamat sem éreztem a zsibogó viszketéstől. Hála égnek, mikor ott hagytam a melót, egy hónap alatt rendbe jöttem annyira, hogy már tudtam éjszaka aludni, csak néha jön vissza a dolog. Ami nagyon fáj, hogy ez az erőltetés azzal büntetett, hogy az arany is tabuvá vált. Sokat bőgök miatta, mert nem hordtam, csak a jegygyűrűm, és egy pár függőt, de már azt sem lehet, perceken belül vöröslök, duzzadok :(

Szóval ha tényleg erről van szó, kérlek, erre figyeljetek, hogy ne erőltessétek, tanuljatok a hibámból!!! Pocsék ilyennel együtt élni :(

2011. ápr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem minden arany ami fénylik!Milyen igaz mondás.Volt egy török arany fülbevalóm szinte leesett a fülem tőle olyan allergiás reakciót produkáltam.A fehér aranyat viszont bírja a bőröm.Igenis okozhat az arany allergiát.
2011. ápr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom ekcémás(9 hónapos),miért gondolod,hogy a fülbevaló okozza?Sokkal valószínűbb valamilyen étel,vagy mosószer....
2011. ápr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nálunk az a helyzet, hogy a kislányomon tavaly ősz óta jelentkeznek ezek az ekcémás tünetek. Januárban vérvételből ki is derült, hogy a tejre enyhén allergiás, azóta nem is kap tejterméket 100%-ban. Azóta eltelt 3 hónap és az ekcémás foltok még mindig visszajönnek, de közel sem annyira erősen, már alig látszanak és alig kell kenni. A férjem kitalálta, hogy biztos az aranyfülbevaló okozza, mert időben akkor lett neki berakva, amikor ezek a tünetek kezdődtek. Ezt én nem tudom elképzelni hogy az arany okozná, inkább az van, hogy a szervezetéből csak lassan ürül ki az allergén anyag, vagyis a tej. Csak a férjemnek nem lehet beszélni. 2 hete kivettem a fülbevalót, mert már vita volt miatta, csak félek hogy beforr neki, és nem akarom hogy ne legyen fülbevalója, mert olyan szép vele.

2011. ápr. 2. 13:58
 8/12 anonim ***** válasza:
09.12 vagyok,Egyébként én kozmetikus vagyok és be fog neki forrni a kis füle,ha nem teszed vissza sűrgősen a fülbevalőt.A férjednek üzenem,hogy a fémallegria nem ekcéma formájában jelentketkezik!!!!
2011. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én fémallergiám ekcémával jelentkezett, orvosilag igazolt.
2011. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De gondolom kontakt ekcémaként,tehát ott ahol a fém érte,mert itt a babának nem a fülénél van ekcéma,hanem a hajlatokban,meg a hasán.A kontakt ekcéma és az athopias dermatitis más és más....(a kozmetikus voltam)
2011. ápr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!