Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 napos babám azt hiszem...

5 napos babám azt hiszem hasfájós. Mivel lehetne rajta segíteni?

Figyelt kérdés
Mikor szoptatom, hallom hogy zuborog a hasa, majd 2-3 órán át is felvan, nem tudom lerakni mert csak sír keservesen, húzogja a lábát.
2009. márc. 3. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
először próbáld meg, hogy tornásztatod. tologasd a lábacskáit a hasa felé, onnan forgasd kicsit oldalra, mindkét irányba. a másik, ha simogatod a hasát, az oramutató járásának megegyező irányba, mert a belek arra tekerednek. Ha semmi sem segít, akkor orvossal beszélj, és adj neki espumisant, vagy valami ilyesmit. Nekünk az espumisan nagyon bevált akkoriban. minden étkezésnél kapott 10 cseppet és semmi gond nem volt. De orvostól kérdezd meg azért, mert még nagyon picurka a baba. én csak közel 2 hós korában adtam neki először az espumisant.
2009. márc. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
szia, elvileg az infacol is meg az espumisan is adható ujjszülöttnek.Az espumisan adagolását kérdezd meg a dokitól, mert a tájékoztató szerinti 25csepp az a babáknál az egész napos adag! (ezt kell elosztani etetésekre. Mi is próbálkoztunk, de igazából csak a gripe water vált be 1 hónaposan. (azt előbb nem lehet adni) addig meg kínlódtunk sajna...
2009. márc. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Espumisanból etetésenként lehet adni a 25 cseppet!
2009. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi az espumisant használtuk, az nagyon bevált. Nekünk azt mondta a gy.orvos, hogy minden etetés előtt 25 csepp, nem naponta 25 csepp! De próbáld ki előbb kevesebbel pl. minden etetés előtt 5 csepp, és próbáld ki hátha elég annyi is. Nekünk nem volt elég, és 6 hós koráig kellett használnunk.

2009. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szegény kis drága!nem eszel olyat,amitől fáj neki az átlagnál jobban?valami olyan kerül a tejcidbe....túl sok gyümölcs vagy zöldség,esetleg túl sok lactoherb tea.sok baba nem birja a tejserkentő teát!
2009. márc. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. az espmusanból tényleg evésenként 25 csepp az adag, de azt mondta nálunk a gyerekorvos, hogy ennyit ne adjak neki! 4-5 cseppet javasolt étkezésenként, ami "szart" se ért. így aztán 10-15 cseppet kapott, így segített. a 25 cseppet akkor szoktam neki adni, ha nagyon fájt a hasa, de megelőzésként nem.
2009. márc. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A héten ígérte a gyerek orvos hogy kijön, majd megkérem írjon rá akkor espumisant, vagy infacolt.
2009. márc. 3. 09:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk az Infacol csepp vált be. A hugomnak az Espumisan volt hatásos.Én bekentem Weleda Baby masszázsolajjal a pociját és szépen masszíroztam ,többször is egy nap.( a kórházban kaptunk csomagot, abban volt egy kis füzet, hogy hogyan kell masszírozni, nézd át szerintem Ti is kaptatok, ha nem akkor leírom neked)Nekünk nagyon bevált.

Minden jót Nektek:)

2009. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, egyik sem vényköteles, kiválthatjátok a gyógyszertárban recept nélkül is, nem muszáj megvárni a dokit, legalább addig sem szenved a picurka.

Egyébként mi mindkettőt kipróbáltuk, Infacollal kezdtük, még nem volt egy hónapos a babám, de az nem volt annyira jó, mint az Espumisan, ami olcsóbb is (1100 Ft körül van, az Infacol 1600 körül). Én az este közeledtével adtam neki 20-25 cseppet, a nappali szopik előtt kevesebbet.

A büfizésre is figyeljetek!

4 hós baba anyukája

2009. márc. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Recept nélkül kapható az infacol és a espumisan is, ne várj a dokira!
2009. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!