Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más anyukák hogyan oldják meg...

Más anyukák hogyan oldják meg az együttalvást? Én már másodszor csaptam fejbe 7 hetes babámat, mert olyan mélyen aludtam, hogy azt sem tudtam hirtelen, hol vagyok. Pedig a cicizésben éjjel és hajnalban nehéz ébren maradni :S

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia,

Én kétszemélyes kanapén aludtam vele, így viszonylag távolabb volt tőlem. Eleinte nekem nem ment a fekve szoptatás, így én ülve etettem, amibe azért én is belebóbiskoltam, utána letettem.

Most már (3,5 hós)a kiságyában alszik, de éjjel fekve szoptatom, mostanra már megtanultuk hogy kell. :-)

2009. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Ezért sem kell együtt aludni egy csecsemővel. Én is szoptattam, felkeltem és kivettem a kiságyából, majd vissza tettem. Ennyi a titka a dolognak.
2009. márc. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Már miért kéne együtt aludni? Én sose tettem, amikor kellett, felkeltem, és kész. Aludjon a kiságyában szépen.
2009. márc. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Jóindulatú tanács: a baba aludjon csak a kiságyba! Késöbb nehéz lesz átszoktatni. Tudom, hogy most minnél többször akarod szorosan magad mellett tudni és hogy így egyszerűbb az élet, de ez változni fog.
2009. márc. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
en vegig egyutt aludtam a picivel.nagyon kiegyensulyozott baba, ejszakakat vegig alussza, mert nem ebreszt fel, ha velem szeretne lenni.ilyen kis babaknak nagyon szukseguk van az anyukajukra, h oda bujhassanak hozza, biztonsagban erzik ilyenkor magukat. egyebkent ez a termeszetes. az anya cica sem alszik kulon a kis cicaktol. rengeteg nepcsoportnal ugyanez van, lasd japanok, indiaiak, Afrika tobb reszen is. ugy tartjak, h ez elengedhetetlen a kisbaba lelki fejlodesehez.Arrol nem is beszelve, h jot tesz a tejtermelesnek is. egyebkent nekem is volt olyan, h veletlenul megcsaptam a picit, de 2 honapos kora ota mar semmi. gondolom, kellett egy kis ido, h alkalmazkodjak. az miatt sem kell aggodni, h "odaszokik" a szuloi agyhoz. mikor kicsit nagyobb lett a fiam, minden hiszti nelkul attettem a sajat agyaba.
2009. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

www.kismama.hu oldalon több cikket találsz az alvással kapcsolatban, többek között van olyan is, hogy mire kell figyelni, ha a babuci veled alszik! Ne foglalkozz senkivel, ha neked és a babádnak jó, hogy együtt alszotok, akkor aludj vele, és tartsd szem előtt az igényeit!

Boldog babázást!

2009. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ezt a cikket tudnam ajanlani. nagyon hasznos!

[link]

2009. márc. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Mi is együtt aludtunk az elején, de mivel vigyáz állásban aludtam mellette nehogy baja történjen, a végére tiszta zombi lettem. Úgyhogy visszatettem a kiságyba aludni. Teljesen kiegyensúlyozott baba lett, az nem attól függ, hogy a baba a szülővel alszik, vagy a kiságyban. Nekem a kiságy fél méterre van a mi ágyunktól. Az első rezdülésére felébredek. 3 hónapos korától végig alussza az éjszakát a kiságyában, és nappal is alszik 2 x 2 órát félévesen.
2009. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mint ahogy az előző is írta, nálunk is az ágyunk mellett van fél méterre a kiságya. Így a legkényelmesebb mindenkinek:)
2009. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Mi külön alszunk. Éjszaka volt, hogy én is elaludtam szoptatás közben, de nem tudtam mélyen, úgyhogy ha felébredtem visszatettem a kiságyba. Várd meg hogy mélyen aludjon, és akkor tedd vissza. Nekünk is volt egy korszakunk, amikor mindig felébredt, amikor vissza akartam tenni, végül hagytam az ágyon. Nálunk 2 hónapos korától külön szobában van, és oda is betettünk egy heverőt, ott szoktam szoptatni. Ha elaludt és nem tudtam visszatenni, szépen ott aludt tovább, és én mentem vissza a saját ágyamba. Az ágy elég tettem egy csomó párnát, ha leesne.
2009. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!