Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 Hónapos kislányom hüvelykuj...

10 Hónapos kislányom hüvelykujjának a körmén megjelent fehér foltocska, jól tudom, hogy az A vitamin hiányra utal? Nagyon aggódom írjatok tapasztalatokat.

Figyelt kérdés
És mit adjak neki, hogy ezt megállítsam. Tápszeres baba de kap főzit, gyümit, túrókrémet, tejpépet, tehát igyekszem változatosan étkeztetni.
2009. márc. 4. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy tudom, hogy kálcium hiányra utalhat.
2009. márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem csak az lehet, még ezt találtam egy orvosi cikkben:Számos olyan, az egész szervezetet érintő hiányállapot van, amelynek jeleként a köröm foltokban vagy csíkokban fehéresen elszíneződhet. Legismertebb a cinkhiány, de az enyhe kalciumhiány, valamint a vitaminok közül a B6-vitamin (piridoxin) hiánya is összefüggésbe hozható.
2009. márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még ez is onnan van:

A köröm fehér elszíneződése nem ritka jelenség, amelyet a görög eredetű leukonychia (leukos = fehér, onyx = köröm) szóval jelöl a szakirodalom. A leukonychia legtöbbször ártalmatlan, és orvosi szempontból nincs jelentősége. Hátterében enyhe trauma feltételezhető, vagyis arra utal, hogy néhány hónapja beüthettük az ujjunkat.


Egyéb (kezelendő) ok akkor feltételezhető, ha a fehér foltok megszaporodnak, szabályos elrendeződést mutatnak, illetve ha a körmön más szín- vagy formabeli elváltozás is észlelhető, illetve amikor a köröm fájdalmasan érzékennyé válik.

2009. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Igen, fehér pöttyök a körmön kálciumhiányra utalnak. Nekünk írt fel a doki kálciumot/ampullákat, azt kapja minden nap 10 napig.
2009. márc. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. És egy nap egy ampulla Calciumot kell neki adni mondjuk két felé elosztva? Mindezt tíz napig? Előre is köszi.
2009. márc. 4. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!