Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha építőformákkal játsszunk a...

Ha építőformákkal játsszunk a babával, akkor miszerint tanul meg előbb csoportosítani? Szín vagy forma?

Figyelt kérdés
Van egy csomó különböző forma,de egy adott forma több színben is szerepel.Amikor építünk,mindig mondom neki,hogy ez a pl.sárga kocka,ez a sárga henger,ez a zöld henger,ez a piros háromszög sbt.De ez nem sok infó neki?1éves.És ezek után mire kérjem,hogyan csoportosítsa?Jelenleg egyik se megy még... :) Inkább csak az egyik tulajdonságot mondjam?
2011. ápr. 22. 07:01
 1/6 A kérdező kommentje:

Még valami!

A könyvben ha mutatok állatokat,én így csinálom: ez a kutya,azt mondja vau-vau ,ez a cica,azt mondja maúúú stb.

De hallottam másoktól,hogy ezt mondják: itt a vauvau,itt a tütü,itt a maú.Fölösleges mondani milyen állat,csak a hangját kell utánozni?

Köszi!

2011. ápr. 22. 07:04
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz,hogy megismerje az állatokat,vagy a színeket megkülönböztesse,még túl kicsi.

Akkor teszed jól,ha mondod neki a színeket,vagy azt,hogy ez nagyobb,ez kisebb.

Éppígy az állatok nevét is mond neki. Igaz,hogy könnyebben fogja azt mondani majd,hogy vau,mint azt,hogy kutya. De közben az állat nevét is megtanulja. A babák azt tanulják meg,amit hallanak és amit megtapasztalnak.

2011. ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem is az a jó, ha megnevezed az állatot, illetve utánozod a hangját. tehát pl. "ez a kacsa, azt mondja, hogy háp-háp."

a színekkkel is így van, 1 évesen még biztos nem fogja szétválogatni a kockákat színek szerint, de te megteheted. nekünk is van fakockánk több színben, időnként kiválasztok 2 színt, a többit félreteszem, és a két színű formákat pakolgatjuk két kis vödörbe. a lányom 15 hós, de még ő sem válogatja szét, de én jól eljátszom vele:-)

ha folyamatosan társalogsz vele, úgyis megtanul mindent, sokat kell ismételni, naponta nézzetek könyvet, naponta kockázzatok....stb, így szépen lassan megtanulja, hogy mi micsoda, milyen színű, kicsi vagy nagy...stb.

2011. ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hogy a kérdésedre is válaszoljak: szerintem először szín szerint fogja szétválasztani, aztán a forma szerint, az a könnyebb
2011. ápr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez minden gyereknek más, és inkább azt választja ki ami szimpatikus neki, ha valamelyik szín akkor azzal fog játszani, ha forma tetszik akkor azzal többet, pedagógus vagyok.
2011. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szín-formaára nem tudok választ,de a kutya-vau-vaura az a véleményem,hogy persze,hogy mond neki,hogy az a kutya,mert különben azt tanulja meg,hogy az az állat a vauvau és utána még azt is taníthatod,hogy nem mert az a kutya és azt mondja,h vauvau.Tehát ha nem is tudja majd még mondani,de az állat nevével együtt tanítsd neki azt a mit az mond!
2011. ápr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!