Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nem kötelező oltást...

Milyen nem kötelező oltást adattok be babátoknak?

Figyelt kérdés

7 hetes a kisfiam, hamarosan megyünk élete 2. oltására. Beszéltük a drbácsival, mit érdemes beadatni még... Úgy tervezem, hogy mindig az esedékes nem kötelezőt alapos érvek mellett beadatjuk, mégha fizetős is (esetleg eg.pénztárra is sikerül), tehát ez nem akadály. Sajnos a tv-ben hirdetett rota vírus elleni is 20ezer körül van.


Ki milyen nem kötelező védőoltás kér/kért?

Mennyi idős korban?

Miért?


2011. ápr. 24. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk a prevenart, mert a doki javasolta.

A mnejugate-et mert olvastam egy cikket egy kislányról, aki a meningococcus fertőzés szövődményeként 3 évesen mind a 4 végtagját elveszítette - ezt nem akartam még megkockáztatni sem.

A kullancs ellenit, mert az enchephalitis nagyon csúnya és durva betegség, és felénk rengeteg kullancs van.

És a rota-t, mert a keresztfiam elkapta, és borzasztó volt látni mit szenvedett szerencsétlen másfél évesen, napokig infúzión a kórházban:(

2011. ápr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
rota,kullancs,prevenar,menjugate
2011. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

prevenar (3at egy eves korig), men c (13 honaposan), baranyhimlo (13 es 14 honaposan egy-egy oltas), kullancs (15 es 16 honaposan egy-egy oltas, majd kovetkezo tavasszal egy ismetlo), influenza evente.

ezt kapta pluszban mindket gyerek, a rotat egyik sem.

2011. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

rota,prevenar,agyhártyagyulladás ellenit is az egyiket már beadták és egy május végén jön a következő.Valamint gondolkodunk a kullancs ellenin is.

7 hónapos a kisfiam.

Nem élünk nagy lábon,de a gyerek az első és gondolkodás nélkül beadattuk ezeket,kerüljön bármibe,mert nem tudnánk elnézni ha a gyerek beteg lenne,így is van amit az ember nem tud kikerülni bármennyire is vigyáz.

2011. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semelyiket, még a prevenart sem.

Éppen elég neki, ami kötelező.

Majd ha nagyobb lesz, és megbízhatóbb lesz a méhnyakrák elleni oltás mint most, akkor majd azt fogja megkapni.

2011. ápr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyiket sem!!! És nem a pénz miatt.
2011. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
prevenar,menjugate
2011. ápr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 3 hónapos prevenar+dpt után 3 hónapig volt beteg.semmilyen nem kötelező oltást nem adatok be többet!Nem éri meg terhelni a szervezetét
2011. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Tessék itt a cikk, ami arra sarkallt, hogy adassam be neki a menjugate-t:

[link]


Szerintem a nem szezonális fertőzések elleni oltások nem feleslegesek, és inkább terhelem a gyerekemet védőoltással, minthogy elveszítse a kezét és a lábát.


Ebben a kérdésben természetesen mindenki maga dönt, és semmi közöm hozzá, hogy ki mit csinál, csak szimplán a véleményemet akartam leírni.

2011. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!