Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell orvoshoz menni? 5...

Mikor kell orvoshoz menni? 5 hónaposom kissé megfázhatott, tüsszög, köhécsel (piciket) és átlátszó váladék folyik a nózijából. Nem szörcsög, szépen szopik, csak kissé bágyadt.

Figyelt kérdés
Jó kedve van, mert sokat mosolyog, de kissé bágyadt. A hője 36,8 volt. Mit tehetek? Most adtam neki 5 csepp Cebiont, majd este is kap.
2011. ápr. 25. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, így mi is jártunk kétszer is a télen. Ha nem lázas és nem köhög nagyon, én nem vinném le a beteg gyerekek közé a rendelőbe, hogy összeszedjen még valamit. Fontos, hogy rendszeresen kell szívni a nóziját, hogy a váladék kijöjjön, nézni kell, hogy nem-e lázas, én náthásan is kivittem a friss levegőre, jól beöltöztettem és legalább egy fél órát vagy órát vagy az erkélyen volt vagy sétáltam vele.
2011. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem vinném orvoshoz még!

Amit ajánlott megtenni ilyenkor:

- kúra szerűen több Cebion (2x10 csepp naponta),

- napi 3x orrszívás

- orrszívás előtt Sterimar baby orrspray 1-1 puff

- ha bedugulna az orra, éjszakára Nasivin baby orrcsepp (1-1)

- napi fél ampulla Calcimusc (segít a nátha leküzdésében)


Vidd orvoshoz, ha az orrváladék sűrű és sárga vagy zöldes lesz, ha rondán köhög, vagy ha lázas lenne!

2011. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyanez ma reggel óta :( Azzal a különbséggel, hogy felkúszott 37.2-re.


Kap:

- 2x5 csepp Cebion

- 2xfél ampulla calcimusc

- fenistil csepp 3x10


Még a hőemelkedésre nem kap semmit, majd 38 fölött, remélem nem megy fel. Este tervezek Sterimaros orrszívást, utána nasivin sprével befújok.


14 hónapos

2011. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi is így jártunk, pont nekem is 5 hónapos, én elvittem a dokihoz.

Írt fel Fenistil cseppet, Ambroxol köptetőt,és Curam antibiutikumot. Ez volt egy hete. Lázasok nem voltunk, a köhögés és az orrfolyás már elmúlt, de még minidg szörcsög és alig jön ki valami az orrából.

2011. ápr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért magunk közt szólva egy láztalan orrfolyásra antibiotikumot írni az orvostudomány mai állása szerint kicsit elavult, pláne egy 5 hónaposnak!
2011. ápr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!