Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt, több gyermekes...

Tapasztalt, több gyermekes anyukák apukák, pedagógusok, gyermekekkel foglalkozók, ti mit gondolnátok látatlanba erről a kisbabáról?

Figyelt kérdés

most 10 hónapos kisfiú

szépen fejlődő 9,5 kg 80cm.

2 foga van.

szépen evő, nem válogatós kanalat szépen elfogadja, darabosat kezdi elfogadni.

mindig mosolyog, nevet

imád játszani, mondókázni, szereti ha énekelnek neki.

egyre többet gagyog, kiabál...

nagyon keveset sír csak ha valami baj van

szeret kézben lenni.

minden hangra figyel, ismerősöket fel ismeri idegenektől tart.

még nem kúszik, nem mászik stabilan nem ül, próbál a tárgyakért nyúlni, megtartani nem tudja kiesik a kezéből.

nem minden játék érdekli csak ami zörög csörög zenél vagy világít.

rövid időre köti csak le.

mindent a szájába akar venni, próbálja oda vinni.

öltözni utál, sír közben.

könnyen megnyugtatható

hangulata nagyon hamar átváltozik.

mosolyra mosollyal válaszol, ha beszélnek neki tátott szájjal nevet.


mit gondoltok erről a babáról?

(ne olyan válaszokat írjatok hogy tornára kell vinni vagy hasonló, jár tornázni. )


2011. ápr. 25. 17:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Szerintem pszichés problémája nincsen.

Valami mozgásbeli probléma lehet vagy még az agy nem elég fejlett hogy a kezét tudja megfelelöen koordinálni.

vagy a gerincénél van olyan probléma amitöl feszül, kényelmetlen ezek a cselekvések.

Mit csinál a föléje akasztott dolgokkal? azokat sem ütögeti?

rövid idöre köti le az nem baj, sok más gyereket is.

forog? oldalirányba mozog?

ez amiket akarod hogy csináljon 12 hós korára kell. egyedül a fogás az amit félévesen már jól kellene fognia. persze minden gyerek kiejti a kezéböl.


de én elvinném konkrétan ortopédushoz és elég jóhoz, olyan profeszorhoz aki kimondottan gyerekekkel foglalkozik.


vélemény nincsen, látszik a leírásodbol hogy kisebb probléma van, de ezt egy ortopédus tudná megmondani, vagy tovább küldeni.

2011. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

köszönöm

hasról hátra szépen fordul

hátáról hasára kevésbé, inkább oldalra és kis segítséggel hasra

föléje lógatott tárgyakért nyúl elkapja szájával keresgeti ha sikerül lehúzni bekapja

2011. ápr. 25. 17:29
 3/30 anonim ***** válasza:

Én is mozgásbeli problémára gondolnék, de ez nem törvényszerű, lehet csak későn érő típus.

Első lépés védőnő, és gyerekorvos, utána valami konkrét szaki, akit ők javasolnak.

2011. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
31%

Most akkor mit vársz? Szerintem baj van vele, mert nem emlékszem mikor fogott tárgyakat az én gyerekem, de 10 hónaposan, stabilan ülve eljátszott és régóta át tette egyik kezéből a másikba a játékot biztos vagyok benn. Mászott is, sőt ment is- bár ha ezzel lenne elmaradva, nem lenne baj.

Viszont a koordináció és a nagymozgások ilyen mértékű elmaradása ki fog hatni a tanulási képességeire, beszédére is.

Úgyhogy nem tudom mit vársz, mit írjunk, szerintem nagyon le van maradva és komoly problémák vannak, lesznek ebből.

Sérült gyerekkel nem könnyű az élet, mert a gyerekek kegyetlenek, egyik ismerősőmnek szinte pont ugyanezek voltak elmondhatóak a gyerekéről és őt most lehülyegyerekezik, idiótázzák az oviban. És oké apuka bement balhét csinálni és bemutatni a neurológiai papírokat, hogy sem nem hülye gyerek sem nem idióta a fia, jár tornára, logopédushoz, de az emléket nem hiszem, hogy sikerül megváltoztatnia illetve a szülőket meggyőznie. Mert ilyen világot élünk, külsőből ítélkezünk, sokszor kegyetlenül.

2011. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 kisnita ***** válasza:

Szia!

Nem vagyok szakember csak egy átlagos anyuka, de azért remélem nem baj hogy írok.

Írod, hogy a csörgő, zörgő, zenélő játékok érdeklik a babát. Fordítsd hasra és ilyen játékokkal csalogasd, tedd olyan távol a játékot, hogy nyújtózással elérje, tedd távolabb, hogy kúszásra ösztönözd.

Az én kisfiam jól fejlődött mozgás terén, mindent időben sőt korán csinált, de a környezetemben voltak olyan babák akik le voltak maradva ki jobban ki kevésbé. A védőnő és a gyerekorvos javasolta ezt a "csalogatást" és mondták az anyukák, hogy nekik használt.

Nézegesd ezeket a videókat, mozgásfejlesztésről szólnak, szerintem nagyon hasznosak. Oldalt találsz még többet.

http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU


Remélem tudtam segíteni.

2011. ápr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen


azt vártam amit írtatok, hogy miért?

kisfiam szülésközben vagy előtt nem tudják mikor hol miért sérült.

a jobb oldali agyfélteke sérült neki

orvosaink nem tudják mit okoz ez nála értelmileg érzelmileg.

mozgásban látható a lemaradása. ezért több fajta tornára járunk minden féle fejlesztésre 6 hónaposan derült ki a baj.

mivel tudom hogy mozgásilag mennyire van lemaradva így azt nem is taglaltam

szerettem volna tudni, hogy idegenek akik nem ismernek mit mondanak az itt általam elmondottakról.

mivel mindenhol kérdezik én ugyanezt elmondom de a válaszuk mindnek ugyanaz, hogy nem tudjuk!


tehát kíváncsi voltam arra hogy szellemileg értelmileg illetve érzelmileg produkálja e az elvártakat vagy megközelíti e azt.

Mert én lehet hogy elfogult vagyok, de itt az anonim emberek nem köntörfalazna illetve nem a lelkemet akarják ápolni hanem meg mondják a valóst is.

2011. ápr. 25. 17:43
 7/30 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Sok sikert nektek.
2011. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok.

Èn írtam hogy az amiket már mostanra a legtöbb baba csinálja, azokat egy éves kontrolon nézik.

Németországban élek, és itt adnak minden gyereknek egy kiskönyvet amiben x-ik mi nem jó. 6 hósan kell forognia és fognia, majd egyévesen kell ezeket csinálnia amiket írsz, de még ülnie talán nem is kell.

azt gondolom hogy amiben le van maradva nem a nagymozgások, hanem a fogás. próbáld talán ezt fejlezsteni neki, pl olyan egyszerü könnyü és érdekes csörgöket adni a kezébe amit könnyen megfog.


szerintem annyira nem vészes a helyzet mert elkezdett forogni így a többi dolgot is megfogja tudni csinálni.

lehet egy zseni lesz és lehet kicsit lemaradottabb, de nagy baj nem lesz vele.


kislányom annyira átlagos hogy mindent szinte napra pontosan csinál mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. pl elsö forgást 4 hós korra írják, ö 4 hó betöltése elött 2 nappal fordult át, és a többi dologgal is pont így volt.

2011. ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Szia. Az én lányom állítólag(neuológus szerint is) ételmi fejldésben megelőzi a korát DE 10 hónapos kora előtt 1 nappal kezdett el kúszni, 2 nap múlva mászni. MOTIVÁCIÓ!Csalogattam a toronnyal! Adj a kezébe kisebb játékokat! Szerintem símán beérítek az átlagot kis fejlesztéssel. Ajánlom figyelmedbe a Gézengúz alapítványt!

Mi elkezdtünk úszni, mert a kislányom enyhén hipoton, és az izületei lazák(tőlem örökölte).

2011. ápr. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

azért szeretnék még több véleményt hallani!

megírjátok mit gondoltatok mielőtt a kommenteket elolvastátok?

2011. ápr. 27. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!