Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós babám egyre csúnyábban...

5 hós babám egyre csúnyábban köhög! Az orvos Augmentin-t irt fel neki, de semmi javulást nem tapasztalok 3 nap alatt. Estleg van vmi házi gyógymód amit még kipróbálhatnánk száraz köhögésre?

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én vissza vinném inkább a dokihoz. Nálunk ugyanez volt a helyzet,csak nekünk teofilin kúpot írta doki hétfőn. Csütörtökön mentünk tanácsadásra,de nem javult. Aztán kiderült,hogy valószínű tüdőgyuszija van. Injekciót kap. Ma kapta a harmadikat,és már az első után látványosan jobban volt. Nem ijesztgetni akarlak,de én is itthon akartam megoldani ,aztán a védőnő mondta,hogy inkább nézessem meg. És milyen jól tettem.

Szintén 5 hónapos a kisfiam.

2009. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kamilla tea gyulladáscsökkentő hatású, a hársfa pedig hurutos köhögésre jó. Van, aki szerint ezek allergizálhatnak, én nem tapasztaltam a 9 és fél hós babámnál ilyesmit. Igaz, én 7 hós kora körül adtam neki először ilyen teát.

Egyébként pedig az antibiotikumoknak néha több nap is kell, mire elérik a kellő hatást.

Ha nem javul, hívd fel újra az orvost, hátha másik gyógyszert javasol.

2009. márc. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 7. 20:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is (10 hos) csunyan kohogott, es az angol orvos azt mondta, hogy nem kell vele semmit sem csinalni, majd elmulik. (koszonom szepen.) Aztan felhivtam a magyar gyerekdokinkat aki azt mondta, hogy a gyogymod attol fugg, hogy a belegzes nyult-e meg vagy a kilegzes. Mert mindegyiket maskepp kell kezelni. Az egyiknel parasitani kell, a masik esetben pedig sokat kell a levegon lenni. De koptetot mindenkeppen javasolt! En synupret-et adnam neki. Nekunk 1 hetig tartott, mig teljesen rendbejott, de 3 ejszakat nem aludtunk, mert Szegenykem ugy kohogott! Ugyhogy ha nem javul, akkor mindenkeppen vidd vissza az orvoshoz.
2009. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
gondolom még csak most kezd hatni a gyógyszer egy kicsit szerintem még várj a dokival de ha mg mindlg nincs javulás vidd vissza az a biztos. probáld ki a baby luff balzsamot nagyon jó gyógyszertárba drogériába lehet kapni . ugy 1000 ft körűl van ez ára. jobbulást.
2009. márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!