Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babával Horvátorszá...

14 hónapos babával Horvátországba?

Figyelt kérdés

Még eddig ilyen hosszú úton nem voltunk,de viszonylag jól bírja az autózást illetve nem egy nyűgős gyerkőc de azért egy kicsit félek az ilyen hosszú útól meg hát persze,hogy kint is egy hétig,hogy bírja!

Írjatok légyszíves tapasztalatokat illetve tanácsokat!


2011. máj. 1. 21:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 9 hós volt, amikor voltunk, nagyon jó volt, pedig ő nagyon utál autózni. Ott meg egyenes tökéletes volt, mindig jókedvű, aludt, stb. Idén is megyünk, akkor már 2 éves lesz, de visszük az akkor már 4hós hugit is. Bátran menjetek, biztos élvezni fogja.
2011. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én unokahúgomél kicsi lánya 6 hónapos volt amikor Bulgáriába mentek autóval, jól bírta.
2011. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
53%
Az én 14 hónapos lányom az 50
2011. máj. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, bocsánat menetközben valamiért elküldödött a válasz.

Szóval az én 14 hós lányom az 50 km-es utat se birta ki, szinte végig üvöltötte. Pedig amúgy minden nap autózunk, nem szokott gond lenni. Csak az nem tetszett neki, hogy egy helyben kellett maradnia hosszabb ideig. Még a játékok se kötötték le. Az a baj, hogy most folyton menne, önállósodik és nem szereti, ha el van korlátozva. Egyébként az ott tartozkodásotokkal biztos, hogy nem lenne semmi baj. A babáknak-gyerekeknek csak az a fontos, hogy ott legyen velük a szüleik, az, hogy éppen hol alszanak, laknak nem lényeg.

Egyébként mi most készülünk egy kisebb nyaralásra. 150 km-re. De csak alvásidőben merünk elindulni, és igy is félek...

2011. máj. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Az igazság az,hogy úgy gondoltuk,hogy idén valahol belföldön nyaralunk csak tegnap szóltak egyik barátaink,hogy nagyon olcsón tudnának magánapartmant Horvátba és nagyon felkeltették az érdeklődésünket!Még azért dilemmázunk!Igazából tudjátok mitől tartok inkább???Mi van ha kint olyan beteg lesz,hogy orvoshoz kell menni!!Az oké,hogy kötök neki is biztosítást csak azt se tudom,hogy hirtelen merre rohanjak orvoshoz,mi van ha km-re található csak,nem tudok úgy kommunikálni stb!!!

Más járt már így????Pedig amúgy nem vagyok egy parázós anyuka!!!

Azért még várok válaszokat!

2011. máj. 2. 20:35
 6/29 anonim ***** válasza:
Mikor odamentek, már akkor derítsd ki, hogy hol van a legközelebbi rendelő, orvosi ügyelet, így már felkészült leszel, tudod majd hova kell menni.
2011. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
31%

Nalunk ugy birta ki 11 honaposan, hogy csak addig volt a gyerekulesben, amig aludt (nem Horvato., de 1200 km). Nem volt egyszeru, es nem a legbiztonsagosabb, de ez van.

2 eves volt, mikor Horvato-ban voltunk. Akkor mar jobban birta az utat, igaz csak 700 km volt. Csak azert lett pokol a nyaralas, mert 2. nap megcsipte egy meduza - 1 ev utan is heges a vadlija. Erre vigyazzatok...

2011. máj. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

A kisfim 9 hós lesz mikor megyünk nyaralni, szintén Horvátországba. Én is aggódom egy picit, hogy nehogy beteg legyen majd. De mi közvetlenül Zadar mellé megyünk majd, tehát lesz a közelben kórház + a párom tökéletesen beszél angolul. Minden esetre még itthon meg fogom nézni, hogy pontosan hol van a kórház, a városon belül.

Ezt tudom tanácsolni Neked is. Nézd meg, hogy milyen nagyobb város van a közelben és annak hol van a kórháza.

És természetesen elengethetetlen, hogy felszerelkezz a házi babapatikával! Lázcsillapító, kálcium, stb.

Az utazást pedig úgy oldjuk meg, hogy éjjel indulunk amikor a babánk alszik és nincs 40 fok.

2011. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos volt a fiam,amikor Horvátországban nyaraltunk.Vir-szigeten voltunk,nagyon jól bírta az utat,szinte végig aludt.Ott is nagyon jól feltalálta magát,nagyon élvezte.Semmi gond nem volt.Nekünk írt a háziorvosunk szemcseppet,ha netán begyulladna a szeme.Vittünk bonolact-pro kidet,az esetleges hasmenésre,kálciumot a csípésekre,meg fenistilt.Lázcsillapítót,meg írt fel a dokink antibiotikumot,de elmondta,hogy csak és kizárólag milyen esetben adjam a gyereknek.Így nem aggódtam annyira.Ne félj,nyugodtan induljatok el!
2011. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

14 hónapossal már bárhova lehet menni, nem kicsi

Mi másfél évesen voltunk ott, kempingben, simán bírtam igaz előtte vaó évben is voltunk vele tengernél, akkor alig 6 hónapos volt.

Az út meg pár óra.

2011. máj. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!