Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év feletti gyerekkel mit...

1 év feletti gyerekkel mit csinálnak a szemészeten?

Figyelt kérdés
Milyen vizsgálatra számítsunk? (gyakran könnyezik ezért megyünk)
2011. máj. 3. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi 4 hetes korában vittük először a babánkat szemészetre mert sokat könnyezett, és váladékozott a jobb szeme! Megállapították, hogy könnycsatorna szűkülete van! Ezért kimosták a szemét és tágítottak a könnycsatornán! Elég szörnyű látvány volt! Egy nagy tűvel, fecskendővel vizet spricceltek a könnycsatornába addig amíg a garatra le nem folyt rendesen!Ezt három alkalommal csinálták meg nálunk!

Aztán 1 éves kora után megint vittük, mert jött a hűvösebb idő, egy kis szél és megint kezdődött előröl, de nem annyira mint pár hós korában! Akkor nem csinált vele semmit a doktornő, azt mondta hogy még tágulhat neki a csatorna és addig amíg nem ragad össze a szeme addig nem szenvedteti szegénykémet!

Azóta is előjön, de vizes vattával törölgetem és egy-két nap alatt rendbe jön!

Bocs hogy hosszú voltam!Nálunk ez volt!

2011. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Nagyon sokat segítettél! Ugyan ez van nálunk is. Mikor kicsi volt nagyon sokat könnyezett mind a két szeme, azt mondta a dokink, hogy 1 éves kor után vigyük csak dokihoz. Már elmúlt 1 éves és Ő is csak hűvös, szeles időben könnyezik már.


Még lenne tőled egy kérdésem! Géppel nézik a szemét, vagy csak egy kézi nagyítóval? Mert sajnos nem nagyon szereti a dokikat, és elég lesz lefogni.

2011. máj. 3. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi is 1 évesen vittük először, de nem ilyen probléma miatt. Sokat hunyorgott. +2,5-et mértek, ami abban a korban már sok volt, most 20 hónapos és szerencsére nem romlott tovább, de valószínűleg kap szemüveget majd.

Nekünk először lencsékkel mérték, aztán géppel is. Ketten fogtuk le egy nővérrel. Sajnos muszáj ahhoz, hogy pontosabb eredményt tudjanak mondani.

2011. máj. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy csak most válaszolok! Első vagyok!

Hát sajnos le fogják fogva, és ezért fog sírni, nem is azért meg vizsgálják! Az én lányomat mikor egy éves múlt akkor 3-an fogták le! Nem kellemes,de sajnos ezzel jár!

2011. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi , hogy válaszoltatok! Már túl vagyunk rajta. Írtak fel szemcseppet és ha nem javul, akkor átmossák a könnycsatornáját. De mivel már mostanában alig könnyezik nem hiszem hogy baj lesz.
2011. máj. 4. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy milyen szemcseppet írtak fel?
2011. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Floxal szemcsepp. 3x5 napig, majd 2x3-4 napig kell használni.
2011. máj. 4. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!