Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Kende névről?

Mi a véleményetek a Kende névről?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 01:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha illik a vezetéknévhez, ami magyaros, nekem tetszik.
2011. máj. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez egy ősi magyar férfi keresztnév


Eredete: kazár magyar,


Jelentése: régi kazár méltóságnévből ered.


Szerintem kb.olyan,mintha Álmos,Előd,Attila,Tas vagy hasonló nevet kapna a gyerek.Egy igazi szép,ízes magyar keresztnév.


Bár azért meggondolnám,mert abba is bele kell gondolni,hogy a gyerek fogja ezt viselni nem csak 2-4 évesen,hanem egész életén át...szóval én inkább választanék egy hagyományosabb férfinevet is,ha mástnem második névként,pl.Pétert,Lászlót,Dánielt,Gábort vagy hasonlót.Hogy legyen egy hagyományos név is,amit használhat a Kende helyett,ha akar.

2011. máj. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép. Még hasonló szép ősi név ( ami nekem nagyon tetszik), a Zétény. Bár az én fiamat Sebestyénnek hívják.
2011. máj. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem tettszik, de az a Sebestyén igen:)
2011. máj. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Nekem nem tetszenek ezek az ősmagyar nevek, sem fiúban, sem lányban.És igen,bele kell gondolni abba, hogy egész életében elkíséri a neve.Elfogadom, ha valakinek ez tetszik, de én soha nem tudnám Koppánynak, Etelének, vagy Zalánnak hívni a fiamat.A Kende azért nem tetszik, mert a kendő jut róla eszembe.De ez csak az én véleményem, és nem nekem kell tetszenie.
2011. máj. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is szép. Én ismerek is egyet, Neki a második neve, egyébként Keve Kende. Csak azért írtam mert Neki az első neve is régi magyar név. És igen felnőttként is lehet ezeket a neveket viselni. Régi, honfoglaló őseinket sem gyermekként "ismertük" meg és nem akármilyen férfiak voltak. És szerintem a Botond is szép név.
2011. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
Azért, mert a szülőknek tetszik a név, még nem biztos, hogy a gyereknek is fog.És csak azért, mert ősmagyar nevet kap, mint honfoglaló őseink, nem lesz másabb a gyerek személyisége.De tényleg a szüleinek kell nevet választani, nem nekünk, így ismeretlenül szerintem.
2011. máj. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, ugyanúgy, ahogy a Keve, Zétény, Zalán, Koppány, Botond is, bár az én kisfiam Bence:)
2011. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Mostanában nagyon megy az adjunk magyar nevet hercehurca ezért nekem iszonyat módon elcsépelt, szinte hetente van egy olyan kérdés ami Kende, Zétény, stb. névről szól, ezek lettek napjainkban az IGAZI divatnevek. Emiatt nem tetszik mert elcsépelt, de egyébként a hangzása nem rossz.
2011. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem ezt a nevet, a fiamat is így hívják. :)
2011. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!