Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babámnak nem elég...

3 hetes babámnak nem elég cicizés után a 90 tápszer. Adhatok neki többet, mondjuk 120-at? Sajnos nincs sok tejem.

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

3 hetesen inkább a cicizést kellene preferálni, tehát ha nincs az egyik ciciben elég tejed, akkor tedd át a másikra, majd ha "kifogyott", vissza az elsőre. Eleinte macerás, fárasztó, de ha beindul végre rendesen a tejelválasztásod, elfelejtheted a nyamvadt tápszert. Kérd ki a védőnő tanácsát (ha normálisat sikerült kifognod) szoptatás ügyben vagy keresd meg a LLL-t ( [link] telefonon is szívesen segítenek neked.

A tejci kereslet-kínálat elvén termelődik, tehát mivel a gyerek mindig csak keveset eszik, nem is termelődik benne több.

A tápszerrel az a baj, hogy sokkal könnyebb üvegből enni, csak egy kicsit össze kell zárni a száját, és már ömlik is bele a kaja, nem kell szívnia.

2011. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem akarlak elszomorítani,de...

én is így jártam.nagyon kevés volt a tejem és,mivel cumiból kapta a tápszert,egyre kevésbé szívta a cimimből,majd egyáltalán nem fogadta el.akkor ugye fejni kezdtem és üvegből kapta a tejcsit is.ennek hatására teljesen el is apadt a tejem.

de a kérdésre válaszolva:attól függ,ha tudod erőltetni a cicizést,akkor próbáld,ha viszont nem megy,akkor pedig muszáj neki tápszert adnod,mert egyébként nem lakik jól.

2011. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szoptatni akarod, akkor ne adj neki, ill. ne cumisüvegből. Pár napig szenvedés, de akkor tudja jól beindítani a tejet, ha éhes, és erősen, jól szopizik. Márpedig ha tápot adsz, akkor nem lesz éhes.


Sajnos én is ebbe a hibába estem, és az lett a vége, hogy 8 hónapja géppel tudom csak fenntartani a tejet, és cumisüvegből issza. cumizavar.


Ha nem izgat annyira a szoptatás, akkor adj neki nyugodtan, bár én legalább 6 hétig mindenképp erőltetném az anyatejet.

2011. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 90 is rengetegnek tűnik! Főleg szopi után.

A tejtermelésem a fiam három hetes korára még be sem állt. Ha szoptatni szeretnéd, akkor inkább csökkenteni kéne a tápszert. És a tejszaporításért meg kell dolgoznotok, de érdemes! Több tejed akkor lesz, ha többet szoptatod. Egyáltalán nem kell két-három-négy órákat várni az etetések között, szopjon, amikor csak érdeklődik és meg fogja termelni a kellő mennyiséget (reméljük még nem teljesen kényelmesedett el:)

2011. máj. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Most lehet, hogy meg fognak kövezni, de nálunk nem vált be a váltogatós cicirátét. Kisfiam eleve nem szopizott jól. Már a kórházban sem. Amikor a sűrűbbje következett, akkor mindig türelmetlen lett és ordított. Mivel nem tudtam vele mit kezdeni és nem akartam sírni hagyni, ezért tápszert adtam neki cumisüvegből. Nem felejtett el cicizni. 3 hónapig ment ez így, hogy minden etetésnél először megpróbáltuk a cicit, majd jött a cumisüveg. Fejtem, de nem sok jött. Szerintem nem volt jó a technikám vagy nem tudom. Szóval kapott kiegészítést, aztán már csak tápszert.

Szerintem annyit készíts neki, ami a tápszer dobozán fel van tüntetve korának megfelelően. Ha nem éhes már, úgysem issza meg.

Oké, hogy az anyatej a legjobb neki, de ne szenvedtessük már feleslegesen, hogyha nincs elég vagy valami probléma áll fenn.

7 hós kisfiú anyukája

2011. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszolóval!Nekem sem volt soha elég a tejem ezért születése óta pótolom a babámnak.Mindig annyit adok Neki amennyit elfogad.

Viszont én mindent megtettem,hogy beindítsam a tejet.Folyton cicire tettem,nem adtam pótlást.Nem vált be,csak a sírás hallgattam napokig.Aztán elkezdtem fejni 2 óránként,éjjel is.Így nőtt a mennyiség folyamatosan,bár még mindig pótolok a tejci is szaporodik folyamatosan.Ezen azt értem,hogy most pl. 180-at eszik abból 120-at szopik.Tehát nem csökkent a tej mennyisége hanem nőtt.Cumisüvegből kapja a pótlást és semmi cumizavar nem volt neki.Először szopizik és ha igényli kap tápszert/ez már egyre ritkábban van,pedig csak egy mellből szoptatok,mert a másikban 10ml-nél több még nem volt./Ő most 4 hónapos és nagyon szépen fejlődik.

2011. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!