Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki tud segíteni? Hogy és...

Valaki tud segíteni? Hogy és mit kell igényelni? Kislányom júliusban lesz 2 éves, novemberre vagyok kiírva a kistesóval. Azt tudom, hogy júliustól a GYES jár, de lehet esetleg ez mellé táppénzt igényelni? Ahhoz muszáj lenne visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Az előző terhességemnél is táppénzen voltam, veszélyeztetett terhesség miatt, mert már volt egy vetélésem. Dolgozni nem érdemes visszamennem, mert tanár vagyok és max. Szeptembertől vennének vissza, de annak nem sok értelme van, hogy egy-két hónapot, nagy hassal dolgozzak. Nem is akarok. Ezen kívül azt hallottam, hogy a terhesség utolsó hónapjától ki kellene kérnem a TGYÁSt, hogy ne az előző évi GYED alapján kapjam a következő GYEDet, hanem a fizetésem alapján. Ez hogy van? Köszönöm előre is.
2011. máj. 10. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem menj be a suliba, ott beszéld meg az irodán, hogy mi a teendő. Pl először kiadják neked a felgyülemlett szabadságot, egy minimum 1 hónap. Aztán a tervezett szülés előtt egy hónappal már elmehetsz TGyásra. Hogy mi éri meg neked a legjobban, azt szakember tudja megmondani, akinek a kezében vannak a fizetési papírjaid.


Szintén tanár vagyok, szintén második babával a pocakban.

2011. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, majd bemegyek a munkahelyemre és rákérdezek. CSak az a baj, hogy az ottani gazdaságis nem sokat tudott eddig sem segíteni...
2011. máj. 10. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző évi gyed alapján semmit nem kapsz, mert egyik ellátás nem alapja egy másiknak, és nem ezen elv alapján számolják az ellátások alapját:)


A te esetedben így alakul: ha a kislányod 2 éves kora után akár gyest, akár táppénzt igényelsz, a második baba estében a tgyás és a gyed alapja is a szerződés szerinti béred lesz (a törvény szerint, amennyiben az igénylést megelőző évben nagyobbrészt tgyásban, gyedben, vagy táppénzben részesültél, akkor a szerződéses bér az alap, ellenkező esetben a minimálbér).


Mivel a gyes igen csekély összeg, még anélkül is a táppénz a jobb megoldás anyagilag, hogy ismerném a béredet.


Ha a szabadságokat szeretnéd megtartani, akkor mehetsz egyből júliustól táppénzre, akár szülésig is, ha ki szeretnéd őket venni, akkor azt is megteheted, és utána mégy táppénzre.

Az ellátások alapját ez nem érinti.


Azt, hogy megéri-e 28 nappal szülés előtt tgyásra menni, akkor tudom megmondani, ha leírod a béredet, mert az alapján ki tudom számolni, melyikkel jársz jobban.

2011. máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szakszerű választ!!!
2011. máj. 12. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!