Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól mondtátok, hogy...

Mikortól mondtátok, hogy önállóan jár a babátok? Ha már a szobát többször is körbejárja, de azért időnként még vannak lecsüccsenések, akkor azt már lehet önálló járásnak nevezni?

Figyelt kérdés
vagy csak akkor, amikor már tényleg tökéletesen stabilan megy?
2011. máj. 11. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nyugodtan mondhatod,hogy a babád jár :)

Amikor segítség nélkül feláll,vagy felhúzza magát és elindul,akkor már jár ,napról -napra ügyesebb lesz :)

Gratulálok! :)

2011. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En akkor mondtam, hogy jar a kisfiam amikor kapaszkodas nelkul megtett par lepest es nem esett el. Pl. egyik szoba sarkabol atsetalt a masik szoba sarkaba egy jatekert. Nekem a kisfiam sokaig kombinalta a maszast es a jarast. Neha lepkedett de neha maszott mert ugy nagyobb biztonsagba erezte magat. :)
2011. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell fognod a kezét, nem egy stabil dolog mellett kapaszkodva lépeget= teljesen egyedül tartja a súlyát a lábikóján, nem egy nyomvonalon tud közlekedni=önállóan jár.

Egyik baba sem úgy teszi meg az első önálló lépéseit, hogy ne huppanna pelusra.


A fiam kb egy időben, nagyon édesen tanult meg kapaszkodás nélkül felállni, és kapaszkodás nélkül sétálni. Délelőtt elengedte a kezem át sétált a teraszon 2szer, aztán du tök egyedül felállt, és átnyargalt az ágyon is. Azóta ha ül, csoda:)

2011. máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Dévény tornász szerint, akihez mi jártunk akkor mondható, hogy önállóan jár a baba, ha megtesz pár lépést, leguggol, onnét feláll és megy további pár lépést stabilan, nem esik el pl. guggolás közben.
2011. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kb huszon-harminc lépésmegtétele után,ha jól emlékszem :)
2011. máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom a szobában már teljesen önállóan közlekedik. Mondjuk néha sikerül 1-2 popsira huppanás vagy eldőlés.

Az utcán viszont még nem merem elengedni. Ott nem olyan biztos, rengeteget esne. Nem tudom, mikor lesz 100%-os a menése. A cipő miatt lenne? De már kb. 3 hete hordja.Ennyire nehezen szokná meg?

2011. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Utolsó! Az utcán azért nehezebb, egyrészt a cipő miatt, másrészt az azért nem olyan sima terep, mint a szoba. Szerintem ott még egy ideig "botladozni" fognak. De remélem, hogy a tapasztaltabbak anyukák mondanak erről valamit!

2011. máj. 13. 09:31
 8/9 anonim ***** válasza:
a guggolás és felállás kombinálva még néha nekem is nehezen megy..:D:S:D
2011. máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is pont most akartam feltenni a kérdést! Kisfiam 7-8 lépést tesz meg egyedül, de sokkal szívesebben mászik, én még nem állítom, hogy jár. :)

13 hónapos.

2011. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!